Skocz do zawartości

E60 negatywne skutki odłączenia akumulatora


tomcio.BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy, czy odłączenie na jakiś czas aku w E60 niesie że sobą jakieś negatywne skutki typu rozprogramowanie czegoś itp? Pytam tych co odłączyli. Jak wymienialem aku to robiłem to „na podtrzymaniu” napięcia tak na wszelki wypadek.

Oczywiście nie pytam o rzeczy typu: trzeba na nowo ustawić datę i czas :-) E60 to mnóstwo elektroniki chodzi mi o jakieś błędy np. na skutek tego.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W sprawnym samochodzie nie powinno sie nic stac. Zdazaja sie przypadki ze wyskakuja bledy lub wszystkie serwisy sa na czerwono ale znikaja albo trzeba usunac bledy. Czytalem tez ze aktywny uklad kierowniczy nie dziala ale po paru dniach tez mu przechodzi lub trzeba go zainicjowac w ASO wiedz lepiej nie ryzykowac i w miare mozliwosci podtrzymywac napiecie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie od tego nie popsuje fizycznie ale akurat mi to robil mechanik (zmienial aku i dodatkowo cos tam) i cos mu bledem jakism walilo to poechal od elektronika (bo on sie na tym nie znal) i kabelkiem mu pokasowal... mnie wtwedy w kraju nawet nie bylo wiec moze sciemnia a blad byl bo co zle podlaczyl.... nie wiem

 

W kazdym razie tez naczytalem sie o strasznyh konsekwencjach odlaczenia aku i jak dokladalem tempomat to odlaczalem poduszke z aku (bez zaplonu)... tez nic mi nie wybuchlo i nic sie nie palilo

Za to jak kiedys ogladalem elektronike we wnece na dojazdowke to sobie po kolei moduliki wyciagalem i ogladalem... ktorys odlaczylem, poogladalem naklejki z obu stron i podlaczylem... po tej akcji walilo mi bledem jakims xdriva na wyswietlaczu... ale nawet nie pamietam czy samo sie skasowalo czy sam cos musialem robic (chyba samo) - moze tez to samo by bylo po odlaczeniu aku, moze to wlasnie "zaliczyl" mechanik

W innym aucie seat exeo (bliznak a4b7) jak odlaczylem aku to byl blad czujnika kata skretu kierownicy..... doslownie po minucie jazdy zniknelo

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie masz sie czego obawiac.

Niejednokrotnie odlaczalem aku na kilka godzin i nic sie potem nie dzialo, oprocz wspomnianej daty i godziny :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co kojaze to w TIS-ie jest opisywana minusowa klema a plus zostaje na swoim miejscu. Wiedz na 99% najpierw (-) a pozniej (+) :cool2: a przy ponownym montowaniu przypuszczam ze bedzie na odwrot, tak jak to sie robi przykladowo w rozruchu na kable (plus do plusa i minus od dawcy do odbiorcy), odlaczanie funkcjonuje w odwrotnej kolejnosci.

 

Wiedz zeby to uproscic:

 

Odlaczanie baterii

pierwszy minus a nastepnie plus

 

Podlaczanie baterii

Pierwszy plus a pozniej minus

 

Ps. z ciekawosci poszukalem czemu jest taka regula z ta kolejnoscia, wiedz sprawa wyglada nastepujaco:

 

Podczas odlaczania klem zachodzi ryzyko zrobienia spiecia. Odlaczajac minusowa kleme i dotykajac przykladowo narzedziem o karoserie nic sie nie stanie (minus z minusem). Gdybys zatem podczas odlaczania plusa dotkna nim do karoseri np. narzedziem nie ma juz zamknietego oplywu pradu (minusowa klema jest juz odpieta) i nie spowodujesz spiecia ktore moglo by uszkodzic elektronike samochodu lub dac Ci pozadnego kopniaka ;)

 

Wytlumaczylem tak po swojemu ale mam nadzieje ze zrozumiale ;)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.