Skocz do zawartości

WINKFP aktualizacja n42b20 problem..;/

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witajcie, chcialem zaktualizować silnik n42b20 , z rodziny sterownikow ME 9 , zaladowalem winkfp wedlug instrukcji, i wszystko ladnie , pieknie a podczas wyboru sterownika nie ma opcji ME 9 ...dlaczego ?? sp -daten e46 v50.2..czy pod inna nazwa sie kryje ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

szukaj swojego starego sterownika po numerach Comfort Mode / choose ZSUB / ZB-numer

W INPIE Nr oprogramowania (software) pod F3-o ile się nie mylę, a sprawdzałeś MDS42

(też mam SP-daten 50.2 i SP-Daten 32.x i jest to samo)

Opublikowano
  • Autor

przejrzalem wszystkie sterowniki oprocz dde...

 

i nie ma tam tego nr softu co ja mam...wrrr

Opublikowano
szukaj swojego starego sterownika po numerach Comfort Mode / choose ZSUB / ZB-numer

 

Tak nie szukaj bo nigdy go nie znajdziesz.

 

 

przejrzalem wszystkie sterowniki oprocz dde...

 

i nie ma tam tego nr softu co ja mam...wrrr

 

 

wejdź do ek924 jeśli stary soft to 7519898, wybierz 7530880 jest to najnowszy soft do dme 7523838

 

 

pozdro

Opublikowano
  • Autor
mam tylko taki...w ek924...L7530881--->najbardzie zblizony..
Opublikowano

Nie sprawdzaj w katalogu spdaten na dysku

tylko przez winkfp :shock:

Opublikowano
  • Autor
Nie sprawdzaj w katalogu spdaten na dysku

tylko przez winkfp

 

 

okej :) wszystko poszło jak po maśle :) soft wszedl z 2004r :) dziekuje

 

 

do e46 z 2000r m54b25 , to sterownik ms43 ??

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Aktualizowałeś do E46 Winkfpt standardowo

- IMPORT \ P-SGBD \SP-DATEN \ E46\ folder ECU

-IMPORT \ PABD \SP-DATEN \E46\folder SGDAT

-IMPORT \ASSEMBLY LINE DATA \ SP-DATEN \E46 \ folder DATA

-IMPORT \ASSEMBLY LINE DATA \ SP-DATEN \E46 \ DATA \ GDATEN

 

czy coś jeszcze ???

Programowałeś przez interfejs OBD, czy przez ICOM ?

Opublikowano
  • Autor

bmw coding tool , sciagnij ten proggram , on za ciebie zrobi wszystko sam :-)

 

 

 

ps. po aktualizacji w komputerze widnieje jeden blad ...

 

 

10520763_797495716950143_269785936_n.jpg?oh=85a849d73c3da74be9acf76fbedac973&oe=53C5C3D7&__gda__=1405472200_39356d5d28bb1c7d6f5bb74171209098

 

 

 

nie wiem czy ma to wplyw jakis na prace ...hmm ?

 

 

jutro robie w drugim moim aucie :D

 

 

ps. ponoc DME trudno uwalić, częsciej padaja DDE ..

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
popraw fotke bo nie widac...

kodowales ncsem silnik do serii po flaszowaniu?

 

Kolego, w E46 nie koduje się silnika (N42 Bosch ME9) NCS-em, jeśli już to DIS lub ISTA

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ok

http://bmwtechnic.pl/viewtopic.php?f=6&t=18

Dlaczego się nie koduje NCS'em?

 

Ponieważ w NCS nie ma możliwości wykonywania adaptacji (kodowania nowych części, można INPA, DIS, ISTA) silnika w e46 w nowszych już można chyba od e60

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.