Skocz do zawartości

Jaki olej dla 320i?


Manolis1985

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli ten VALVOLINE będzie najlepszą opcją? Czy Mobila któego wskazałeś?

5L mi wystarczy?

 

Tzn. najlepszą opcją dla twojego silnika była by lepkość 0w30 ale mało firm ma przy tej lepkości specyfikacje bmw, Castrol ma ale z reguły nie polecam jego bo pozostawia po sobie syf w silniku, mógłby być Total Quartz Energy 9000 0W-30 ale znowu klasyfikacja API nie jest z tych najlepszych, mobil 1 esp 0w30 ciężko dostać w PL dlatego alternatywą był by ten valvoline. Oleju wchodzi ok 4.2 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za szczegółową informację.. Tylko się zastanawiam, bo auto kupiłem całkiem niedawno i poprzedni właściciel wymieniał olej w ostatnim czasie i nie wiem czy teraz wymieniać na VALVOLINE czy dopiero przy następnej wymianie... Tam jest wlany GM 5W30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok, dzięki za szczegółową informację.. Tylko się zastanawiam, bo auto kupiłem całkiem niedawno i poprzedni właściciel wymieniał olej w ostatnim czasie i nie wiem czy teraz wymieniać na VALVOLINE czy dopiero przy następnej wymianie... Tam jest wlany GM 5W30.

 

A masz jakiś dowód na to czy faktycznie wymienił ? Sprzedający powie Ci wszystko co byś chciał usłyszeć, dlatego olej powinno się zawsze wymieniać po kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Tak jak proponowałeś zalałem auto olejem VALVOLINE SynPower Xtreme MST C3 5W30, ostatnio zauważyłem taki kremowy nalot na korku od wlewu oleju, co prawda w ostatnim czasie robię krótkie odcinki, a ostatnio te z temperatury były niskie. Czy to normalne taki nalot? Czy może zmienić olej na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Do mojego silnika w pierwszej kolejności polecałeś najlepiej Mobil 1 ESP 0W-30. Ja przez cały czas lałem tego Valvoline z racji trudności dostępności Mobila, udało mi się go znaleźć, link poniżej. Cena dużo wyższa, nie wiem czy warto. Pytam bo będę wymieniał olej.

 

https://www.olej-silnikowy24.pl/Olej-silnikowy/Mobil-1/ESP-0W-30/p-OIL-456?&ID=psm_oel_pl_ceneo&Country=OELPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Specyfikacja oleju dla silników BMW. Long Life 01 jest starszą specyfikacją i oleje z nią zawierają więcej popiołów siarczanych, fosforu i siarki które mają dobry wpływ na ochronę silnika, głównie zaleca się ją do silników benzynowych i diesla ale bez filtra cząstek stałych, natomiast Long Life 04 jest nowsza, bardziej przyjazna środowisku i głównie polecana do diesla z filtrem cząstek stałych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja oleju dla silników BMW. Long Life 01 jest starszą specyfikacją i oleje z nią zawierają więcej popiołów siarczanych, fosforu i siarki które mają dobry wpływ na ochronę silnika, głównie zaleca się ją do silników benzynowych i diesla ale bez filtra cząstek stałych, natomiast Long Life 04 jest nowsza, bardziej przyjazna środowisku i głównie polecana do diesla z filtrem cząstek stałych.

 

Dokładnie tak, jak @guzior2 napisał wyżej. Dodam tylko,że LL-04 jest mniej przyjazny dla silnika niż LL-01. Przy okazji wklejam moje podsumowanie z innego mojego postu:

 

Podsumowując temat LL-01 VS LL-04 ( nareszcie :D )

 

Diesel: LL-04 ( mniej oszczędzający silnik i jego zużycie, ale lepszy dla DPF >+Turbina )

Benzyna: LL-01 ( bardziej oszczędzający zużycie silnika + Turbina )

 

Ja jeżdżę od niedawna na BMW TWINPOWER TURBO LL-01 5W-30 i bardzo go sobie chwalę.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie który konkretnie Valvoline będzie miał LL-01?

 

Trudno mi powiedzieć,nie pamieęam,ale na pewno ma LL-01, bo się kiedyś tym olejem interesowałem. Sprawdź na ich stronie-jest napisane.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline synpower 5w30 posiada LL01

 

W tym Synpower jest podane LL-01 - https://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/VALVOLINE-SynPower-5W30-4L/23?gclid=CKn8t-CjxtICFRPcGQodvTsLbA

Rozumiem, że tym różnią się te oleje Valvoline? W jednym jest LL-01 w drugim LL-04?

Czyli podsumowując wcześniej lałem nowszy olej LL-04, LL-01 jest starszym, ale lepszym dla samego silnika, tak?

 

Czyli zalać LL-01???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline synpower 5w30 posiada LL01

 

W tym Synpower jest podane LL-01 - https://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/VALVOLINE-SynPower-5W30-4L/23?gclid=CKn8t-CjxtICFRPcGQodvTsLbA

Rozumiem, że tym różnią się te oleje Valvoline? W jednym jest LL-01 w drugim LL-04?

Czyli podsumowując wcześniej lałem nowszy olej LL-04, LL-01 jest starszym, ale lepszym dla samego silnika, tak?

 

Czyli zalać LL-01???

 

Nie lałeś nowszego, tylko robionego w innej technologi.

 

"Czyli zalać LL-01???"

Tak ( zaczynam ziewać :D )

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma znaczenie, że tutaj jest napisane data produkcji 2016r?

 

https://www.najlepszeoleje.pl/pl/p/VALVOLINE-SynPower-5W30-5L-4L-1-/70

 

Ma. Teoretycznie ( na podstawie informacji ze szkolenia pracowników jednej ze stacji benzynowych ) olej o ile był właściwie składowany, ma ważność do 5 lat ( też się zdziwiłem ). Najlepiej przy zamówieniu zastrzec sobie,że olej ma pochodzić z tego roku.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.