Skocz do zawartości

3xx.Wymiana tylnych amortyzatorów coupe


basterss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie na oko widac na tyle ze auto siedzi jedno prawe kolo zmierzylem miarka odleglosc od progu jest 17cm z lewej 18,5 to lewe jest wporzadu ale to prawe nie ladnie z tylu widac przekos auta. Pomorze jak wymienie jeden amortyzor? czy musze wymienic komplet tylni na dwa kola razem z sprezynami??

 

 

 

Proszę się zapoznać.

viewtopic.php?f=68&t=120678

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie " czy pomoże jak wymienie jeden amortyzator" jest az nie smaczne ;/

Nigdy, ale to NIGDY elementów zawieszenia nie wymienia się pojedynczo. Jedno wymienisz a za 10 km siądzie Ci drugie.

Poza tym jak kolega zauważył, nad wysokością auta czuwa sprężyna, amortyzator tylko pomaga utrzymać auto w ryzach co by nie skakało jak kangurek na dziurach :)

Zauważ że amortyzator nie wystrzeli z cały epy jak z nowego zdejmiesz tą plastikową taśmę zabezpieczającą.

A zaryzykuj rozkręcić MacPhersona bez ściągacza :>

 

Tak więc obie sprężyny na wymiane i wtedy bedzie ładnie prosto stał bo jak zmienisz jedną to nowa może być wyżej od starej :)

 

Pozdro

Z BMW jest jak z seksem.. Po co latać na ręcznym jak można dać w pi*de ^^

http://images75.fotosik.pl/883/2efac5199f97deb3med.jpg


http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=202893

Moja mała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp no dzis zdjalem kolo to gorsze no nib y nie widac zeby sprezyna byla uszkodzona ale jechal w 5 osob z tylu bylo obciazenia z bagazem kolo 300kg z przodu 200kg i czulem ze auto sciage i przechyla tak jakby tylem na prawa strone miesiac temu jeszcze tak nie bylo. Dalo sie zauwazyc roznice z obciazeniem bo siadlo znacznie. Dobra wymieniam te sprezyny pytalem sie u znajomego w sklepie po 100zl kyb za sztuke na allegro widze to samo podobne ceny roznica 15zl. Czy polecacie cos innego innej firmy? na forum czytalem to opinie sa dobre na temat tego kyb. lada dzien bede wymienial obie do weekendu najblizszego bo dalsza jazda sie szykuje;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i czytalem teraz ze tam sa jakies gumowe podkladki z gory i udolu sprezyne czy to w zestawie sie dostaje jak sie kupi czy stare sie zaklada? czytam na forum ze samemu to mozna zrobic bez sciagacza wachacz mi brat docisnie na dol i sie da rade..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto sie musi podniesc z tylu conajmniej z 3 - 4 cm a zprzodu opuscic te 4 cm i mysle zalozyc na przod sprezyny sportowe znalazlem komplet za 250zl nic innego na allegro nie znalazlem chyba m-technic. Lepeij zamowie w sklepei w razie czego jak auto sie nie podniesie z tylu to bede mogl oddac poprostu i szukac innego czegos zeby go podnioslo albo na szrocie jakis dobrych originalu w takiej cenie rozsadnej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ściągacza tył zdejmiesz :)

Podnieś auto na lewarku, odkręć na dole amorek i dociśnij wachacz do dołu :) bedzie tyle miejsca ze wyskoczy ;)

I nie bój się, nic nie pęknie :)

Z BMW jest jak z seksem.. Po co latać na ręcznym jak można dać w pi*de ^^

http://images75.fotosik.pl/883/2efac5199f97deb3med.jpg


http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=202893

Moja mała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna oddac do sklepu te sprezyny marnacja kady nic to nie pomoglo? moze jakas gume podlozyc czy metalowa uszczelke wyciac zeby podniesc te dwa cm zeby tam nie wypadlo i nie chrupalo ja juz nie mam pojecia poradzcie cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemialem czasu czekac czy ktos cos podpowie podlozylem pod ta gume taka gume ktora sie nie odksztalci cos tam znalazlem w garazu od gory i dolu wycialem dziure zeby tam sie spasowalo i auto poszlo do gory 1,5cm jest o wiele lepeij na oko jak widac nic sie nie slychac pojezdze troche jak bedzie wszytsko wporzadku doloze jeszcze jedna taka gume i bedzie rowno.. i zostanie opuscic przod ale to na sierpien;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wymienilem sprezyny na kayaba z tylu lewa strona poszla do gory jest super prawa dalej jest zle roznica ok 2,5 cm podozylem juz pod sprezyne gumy z 1.5 cm maja sprezyna puka jak by chciala zeskoczyc bo tam jest za grubo miesiac ak jezdze i nie usiada daej puka cos jak w dziure gdzies wjade czy po nierownosciach. Bylem na stacji diagnostycznej nie ma zadnego uze w zadnym kole wszytsko ladnie siedzi na swoim miejscu. Sprawnosc lewa strona 60 prawa 55 prawie nie ma roznicy. Wymiana amortyzatora podniesie ta prawa strone bo juz nie wiem co robic z tym? i na jakie te sprezyny bo czytam ale nie wiadomo co wybrac zeby znow na marne kase nie wlozyc jak w te sprezyny..

 

 

Nie można kontynuować tematu już rozpoczętego tylko trzeba zakładać nowy o tym samym???

W dodatku źle zatytułowany, o co prosiłem już w poprzednim gdzie tytuł poprawiłem sam!!!

Ojj bo będzie trzeba nagrodzić :? Połączyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.