Skocz do zawartości

Problem z kolektorem/odmą/zasysaniem powietrza


michu86

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Problem jaki nęka moją bidulkę to dziwny hałas/lewe powietrze/zasysanie powietrza podczas zgaszenia auta - słychać w 0.27 sek na poniższym filmiku:

 

https://www.youtube.com/watch?v=F9Mzrbo_cuw

 

Po 1-2 sek po zgaszeniu silnika słychać głośnie zassanie powietrza, czy "zamknięcie" się czegoś bezpośrednio z kolektora bądź pod nim. Odma dziś została wymieniona na nową wraz z kompletem wszystkich węży. Problem nie ustał co mnie :evil: :evil: :evil: , lecz co najciekawsze przed jej wymianą po odłączeniu węża poniżej problem znika (tak samo jak teraz po jej wymianie i odłączeniu węża)

 

14410151854_6ff027916b_z.jpg

 

Dziś jeszcze sprawdziłem, że wypinając bagnet (nie wyciągając go całkowicie, a tylko otwierając) - problem też znika. Jest spokój i cisza po zgaszeniu auta.

 

Ten sam odgłos jest również w trakcie dodawania gazu do max 1000obr - takie delikatnie syczenie czy coś.. Nie wiem co to może być. Odmę i tak musiałem zmienić (nie wiem czy ktoś przede mną ją wymieniał) bo jej węże były w kiepskim stanie i podczas jej wymiany dwa się rozleciały.. na szczęście nie było żadnych wycieków przed wymianą itp. Zawór DISA który widziałem działa chyba jak należy gdyż klapka ma opór czyli zamyka się i otwiera jak trzeba - lecz był tam mały syf. Co mam jeszcze sprawdzić bo mam nadzieje ze ten typ tak nie ma i że da się ten problem usunąć. Ponadto czy pod korkiem oleju powinna być jakaś uszczelka? Ja chyba tam nic nie mam - tylko zwykły plastik.. Liczę na jakieś rady od Was chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk był identyczny i nic się nie poprawiło.. poza tym miałem sparciały wąż który idzie to przepustnicy ale kupiłem nowy w serwisie i jest ok bo miałem świst przy dodawniu gazu. Teraz jest spokój ale :evil: mnie te zaciąganie powietrza i nie wiem co to w ogóle jest.. bo co dziwne wypnę bagnet i jest spokój, włożę i znowu to samo.. czyli przy otwartym bagnecie wpuszczam dodatkowe powietrze i jest cisza a przy zamkniętym "coś" gdzieś musi być zatkane.. Sorry za język, ale nie jestem mechanikiem ;)

 

______

 

Problem rozwiązany - M54 tak mają.. dziwne bo dziwne, ale tak maja - odgłos dodawania gazu do 1000obr jakby silnik sapał i się męczył i standardowe "puff" po 2-3sek od momentu wyłączenia silnika... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.