Skocz do zawartości

Szarpanie podczas jazdy benzyna


jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie właśnie padłem ofiarom szarpania podczas jazdy gdy samochód się rozgrzeje --przynajmniej mam takie uczucie, bo rano jak odpalę pojadę z 5km to nic się nie dzieje-- dopiero po jakimś czasie, zaczyna szarpać przy dodawaniu gazu na każdym biegu takie koziołkowanie jak dam na luz to wolne obroty są normalne nie da się jechać bo tak szarpie. Pojechałem do mechanika auto zostało na noc i rano podpiął pod kompa i nic nie wyszło zero BYKÓW. Odebrałem samochód pojechałem do domu ok 6km i nic cisza, rano pojechałem do pracy i znowu to samo po ok 5km szarpanie i jazda taka jakby czegoś brakowało . Co to za objawy i czy ktoś już to przerabiał , może to pompa paliwa już nie domaga hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka zdiagnozowana :cool2: kontrola trakcji się popsuła , jakiś czujnik walną w poniedziałek jestem umówiony na wymianę. Teraz jeżdżę na wyłączonej trakcji i wszystko pięknie hula :mrgreen: muszę tylko uważać aby nie wpaść w poślizg heee :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problem został rozwiązany osobiście :cool2: pościągałem wszystkie koła , i po kolei odpinałem czujniki abs, przedmuchałem powietrzem i zamontowałem z powrotem. W tylnej części samochodu musimy ściągnąć nadkola, aby dostać się do łączenia czujnika abs . Wróciłem właśnie z trasy zrobiłem 50km i cisza nic mi nie przeszkadza w normalnej jeździe. Chyba zostanę mechanikiem :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba tym mechanikiem jednak nie zostanę :cry2: problem znowu powrócił czyli jakiś czujnik musi padać , nic nie dało przedmuchanie łączeń czujników abs . Dziwne tylko dlaczego udało mi się przejechać 50km po rozłączeniu wszystkich czujników , pewnie któryś z nich może padać :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wiatr to za malo, czujniki sie tez psuje :) i sie je wymienia, albo zle zamontowales ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jeśli czujnik by nawalał, to przy podpięciu pod kompa by wszystko wyszło :) Czy tak?

Oczywiście ,że tak :cool2: u mnie niema żadnych błędów i dlatego mechanik nie chce mi wymieniać czegoś co jest sprawne . Taki uczciwy mechanik :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wiatr to za malo, czujniki sie tez psuje :) i sie je wymienia, albo zle zamontowales ?

Nic nie montowałem, po 4 latach jeżdżenia taka usterka się przytrafiła . Zero błędów czysto i to najlepsze, że z 4 km jade jest OK , a potem trakcja się załącza tak jak na filmiku mruga i szarpie .Po wyłączeniu DTC można śmiało zapier...dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp nie zawsze widzi problem bo ma pewne tolerancje albo czesc wadliwa nie ma poloczenia z kompem..., teraz czy to na pewno czujniki ABS ? bo to rownierz moze byc pompa DSC, soft, sterownik (jeden z) albo 10 innych problemow ale biorac pod uwage ze jak zdjales kola to chwile pomoglo to ja bym szukal w kierunku lozysko kola lub brudnych piastach. Mam wrazenie ze niedawno czytalem o tym na forum. Jezeli to lozysko kol to znaczy ze inne padna niedlugo warto wszystkie wymienic.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taki czujnik ale czy to będzie to hmm to taka loteria heee https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesc/34526762769 a jaka cena :oops:

 

to by wskazal komputer, lozysko to tansza opcja, posluchaj czy nie halasuja.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie właśnie padłem ofiarom szarpania podczas jazdy gdy samochód się rozgrzeje --przynajmniej mam takie uczucie, bo rano jak odpalę pojadę z 5km to nic się nie dzieje-- dopiero po jakimś czasie, zaczyna szarpać przy dodawaniu gazu na każdym biegu takie koziołkowanie jak dam na luz to wolne obroty są normalne nie da się jechać bo tak szarpie. Pojechałem do mechanika auto zostało na noc i rano podpiął pod kompa i nic nie wyszło zero BYKÓW. Odebrałem samochód pojechałem do domu ok 6km i nic cisza, rano pojechałem do pracy i znowu to samo po ok 5km szarpanie i jazda taka jakby czegoś brakowało . Co to za objawy i czy ktoś już to przerabiał , może to pompa paliwa już nie domaga hmmm

Problem został rozwiązany : mechanik pojeździł z laptopem podpiętym pod komputer i wyszło mu ,że w tylnym lewym kole coś jest nie tak z czujnikiem od ABS :cool2: czujnik został wymieniony na nowy TRW i wszystko wróciło do normy ;) samochód odżył :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Panów, podpinam się do tematu.

U mnie jest to samo samochód czasami delikatnie szarpnie.

Wcześniej było gorzej, ale winą były niedopompowane koła (tylne 1,2 bara, przód 1 bar).

Napompowałem wszystkie i teraz chociaż nie mam choinki na desce (pierwsza migała kontrolka trakcji, a później zaświeciły się kontrolki od ABSu i hamulców).

 

W któryś wolniejszy dzień planuje zaglądnąć do kół co się tam dzieje i ewentualnie jeśli zajdzie potrzeba , wymienię czujnik od ABSu (jeśli będzie przytarty itp). Tylko pytanie czy po zmianie owego czujnika trzeba jakoś go zaprogramować?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

______________________

 

Rozwiązałem temat szarpania podczas jazdy. Problemem był rzeczywiście czujnik abs-u w lewym tylnym kole- końcówka była przytarta. Wymieniłem czujnik na zamiennik Bosch-a (160 zł) i działa, wcześniej był Ate. przejechałem już jakieś 700 km i szarpanie ustało. Nie ma żadnych zapalonych kontrolek na desce. Nie trzeba wydawać 400 czy 500 zł na "oryginał" tak jak tu niektórzy na forum pisali.

Podejrzewam, że czujnik który mi zaproponowali w pierwszej kolejności za 80 zł w sklepie też by się sprawdził... Przy następnej okazji sprawdzę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.