Skocz do zawartości

[E87] 120D - kłęby dymu przy pełnym gazie


follet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Samochód zapala elegancko, silnik pracuje równiutko, moc samochodu w normie podobnie jak spalanie. Słowem: wszystko OK.

Jedyna dolegliwość jest taka, że czasem (powiedzmy co 5-10 raz) jak wduszę mocno gaz (ruszanie z podporządkowanej, wyprzedzanie) auto wyrzuca z siebie bardzo dużo ciemnego dymu. Za mną ten co jedzie to ma ciężko coś zobaczyć bo robię taką mgłę.

Nie widzę żadnej reguły kiedy tak jest. Zdarza się i na zimnym i gorącym silniku po wielu godzinach jazdy, w ciepłe i zimne dni. Najczęściej nie kopci mocniej niż nowy Diesel a czasem potrafi za sobą zakopcić jak stary traktor.

Chodzi o BMW 120D, 250 000 km przebiegu, 2004 rok, automat.

Dodam tylko, że w zeszłym roku wymieniłem chłodniczkę EGR bo padła. Teraz płynu chłodniczego nie ubywa.

Problem jest z tym kopceniem od czasu jak go kupiłem (styczeń 2013) ale ostatnio problem się nasilił (więcej dymu) i decyduję, że trzeba się dowiedzieć co się dzieje.

Auto "bierze" trochę oleju. Dolewka 0,25 litra raz na 15 000 km około.

Po zakupie wymienione zostały wszystkie świece i sterownik świec (nowe, oryginalne BMW).

Wiem, że coś nie tak jest prawdopodobnie z czujnikiem położenia wałka. Podczas toczenia się samochodu bez gazu, potrafi czasem zgasnąć, co raczej nie jest normalne dla automatu. Nie naprawiałem tego bo gaśnięcie auta raz na pół roku to nie jest wielki problem. Pisze o tym bo nie mam pojęcia czy to może mieć coś wspólnego z opisywanym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do bedzina to sprawdze ci jak parametry silnika i jak z bledami..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.