Skocz do zawartości

[E39 Touring 1998] podłączenie wiązki navi hifi do instalacj


audi_sport

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, dotyczy ono konkretnie kostki w tylnej części auta z lewej strony. Kostka jest czarna 12pinowa. Łączy ona konkretnie wiązkę Radia z wiązką auta. Zamontowałem niedawno navi 4:3 MK3 i po połączeniu tej kostki od strony auta brakuje 3 przewodów. Natomiast od strony wiązki (navi, hifi) mam 6 przewodów .

Kolory:

PIN 3: Czarno-biały

PIN 4: Szaro-biało-żółty

PIN 5:Szaro- czerwony

PIN 8:Biało- szary

PIN 9:Biało- czarny

PIN 10:Czarno-brązowy

 

Wykorzystane są tylko piny: 3,4,5

 

Pytanie moje brzmi, jakie sygnały powinny jeszcze się znaleźć po stronie auta? Gdzie ewentualnie tych sygnałów szukać?

 

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi. Problem mam nadal, myślałem, że rozpiska pinów mi coś wyjaśni. Problem jest taki: nie potrafię ustawić daty i godziny, oraz innych opcji w moim navi 4:3. Nie pokazuje mi też spalania itp. Zastanawiam się czy mam wszystkie kable pociągniete, stąd pytanie o rozpiskę pinów. Czytałem też o ciągnięciu sygnału z ABS itp. Powidzcie mi czy trzeba osobno jeszcze coś ciągnąć? Ewentualnie gdzie można się wpiąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Musisz wrzucić więcej danych ,aby Ci jakieś dane wygenerować .Jak dotąd napisałeś ,że włożyłeś monitor 4:3 i navi , hifi .

Wszystko fajnie ,ale co było przedtem ?

Monitor 4:3 ..to tylko monitor ,navi - to tylko navi .

Aby wyswietlało Ci czas ,spalanie etc musisz mieć jakiś BC .Prawdopodobnie musisz zmienić przynajmniej licznik .Napisz najpierw co masz w aucie ,a potem będziemy kombinować co dalej .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: wcześniej było radio BMW Professional, ze sterowaniem zmieniarką. Zmieniłem całą wiązkę radia, na tą którą kupiłem wraz z kompletną navi.

Bord Computer mam w zegarach- wyświetla spalanie, temperaturę zewnętrzną itp. Być może trzeba coś aktywować podpinając auto pod komputer? Przejrzałem wszystkie schematy, wynika z nich, że mam wszystko podłączone jak należy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.