Skocz do zawartości

320 SI - szarpanie


szymekkielce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Mam problem niedawno zakupiłem e90 320 si z 2006 roku , auto kupiłem z 1 ręki , naprawde jest zadbany , od jakiegoś czasu pojawił mi się problem którego nie mogę zdiagnozować,

 

na błędach nic nie wyskakuje, pojazd rano przy odpaleniu pracuje równo , nie ma szarpania , w momencie wyciągnięcia sprzęgła na 1 biegu auto dostaje niesamowitych wibracji, po kilku minutach np na następnych światłach sprawa mija i chodzi ok , nie ma problemu z uruchomieniem auta , zbiera się prawidłowo na zimnym i ciepłym motorze , auto ma przebieg 116 tys , silnik chodzi równo , cicho i innych dolegliwości nie zaobserwowałem. Kiedy wyciągam sprzęgło i ruszam podczas wibracji auto nie chce jechać , wciskam ponownie sprzęgło daje gaz na 2000 obrotów puszczam i nie szarpie . Jak ruszam rano wbijając 2 bieg szarpania nie ma .

 

I już zwariowałem od możliwości diagnozy, przez świece , cewki , olej, przepuszczająca uszelka zalewająca cewkę , przepływomierz , czujnik temperatury , czujnik położenia wałka , po 2mase czy sprzęgło .

 

Ktoś może coś miał podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Sprzedaj samochód.

Jak nie to znajdz kogos z dostępem do serwera bmw i nich ci wgra poprawke do sterownika silnika

, pomoże to na twój problem i opóźni to trochę wymiane głowicy z tłokami 10000pln + cena wymiany i regulacji, olej wymieniaj co 8000 max 10000k , sprawdzaj czy są opilki metalu, warto też robic test zużytego oleju - pozwoli ocenic

Zużycie silnika, olej 0w40 najlepiej mobil ze sterszej serii ll-01 nie ll- 04+ modyfikator tarcia może byc archoil 9100 regulacja zaworów co max 50000 razem z łańcuchem rozrządu. Nie da sie uniknąć zużycia bloku i tłoków można tylko opóznic, ewentualnie http://www.hthoward.co.uk/engine-machining-services/cylinder-block-machining/bmw-n45-b20-cracked-cylinder-block-repairs/ oni obrabiają alusil i to jest najlepsze rozwiązanie chociaż nie wieczne.

 

Nie łudz sie ze teraz jest wszystko dobrze to może mnie problemy nie spotkają, w tym silniku jest zle wyliczony kąt natarcia tłoka na cylinder i najgorsze jest czeste odpalanie silnika , bmw zrobilo wersje cywilną tylko, zeby dostac akredytację WTCC , silnik ma byc odpalony i jezdzic na zawodach, a nie jak w życiu codziennym kilkukrotnie na dzien. Pozdro. :)

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Usterkę udało mi się wyeliminować poprzez zmianę cewek.

 

Auto odpala równo i już nie szarpie .

 

Ale pojawił się nowy objaw ,którego wcześniej nie było .

 

Podczas spokojnej jazdy , kiedy auto ma miedzy 2 - 3 000 obrotów auto szarpie . Do tej pory nie odczułem spadku mocy , bardzo dobrze się zbiera , problemu nie ma kiedy przyśpieszam , lecz kiedy jeździ

 

spokojnie niestety czuć jak by robiło tzw kangura .

 

Po kolejnej wizycie u mechanika stwierdzono ze najprawdopodobniej będzie potrzebna wymiana rozrządu .

 

Kiedy usłyszałem cenę to usiadłem .

 

:cry:

 

 

Poleci mi ktoś dobrego mechanika w Kielcach lub z okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

poszukaj kogoś kto już to robił w sensie warsztat,

u mnie wymiana razem z ustawieniem zaworów była dosyć tania, (graty sam kupiłem)

najprawdopodobnie policzyli ci zakup blokady, jest jakaś specjalna pasujaca tylko do SI

a jesli trzeba ustawiać zawory przy tym to zakup płytek kalibrujących też jest dosyć drogi.

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.