Skocz do zawartości

bmw e34 dodatkowe wyposazenie


bmw520ie34

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od rozebrania zaślepki na przełączniki która jest w tunelu między przednimi fotelami.Znajduje się ona pod przyciskiem od awaryjnych.Zobacz czy masz pod nią wtyki na przełączniki do sterowania szybami.Jak jest to dobra wiadomość dla Ciebie bo zaoszczędzisz roboty(jak nie ma to na elektrodzie poszukaj był tam post jak samemu przygotować własną instalację do sterowania szyb). Co do szyberwichra to wymontuj centralną lampkę przy lusterku i zobacz czy masz wolne kable(już nie pamiętam jak one wyglądają bo ja ten zabieg ponad rok temu robiłem u siebie) jak są to też znaczna część prac za Tobą jak nie ma to znów szukania będzie żeby znaleźć czyjś gotowy projekt na necie.Jeśli są gniazda to wystarczy zakupić silniki z kablami(do drzwi muszą być wiązki razem z gniazdami do słupków). Ja się wspierałem tym opisem http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=36100 gdybyś miał kłopot to coś może uda mi się doradzić a gdybyś musiał sam robić instalację pod szyby to tu masz pomoc http://forum.bmw-pomorze.pl/viewtopic.php?t=195

Z szyberwichrem nie pomogę bo sam się za swój jeszcze nie zabrałem:)

Edytowane przez wolf1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem że mam w swojej Bawarce czujnik świateł wewnętrznych który nie włącza się automatycznie po otwarciu drzwi wieczorem ale jest kompletnie ciemno w aucie.Światła zapalają się dopiero po włączeniu ich ręcznie...Moje pytanie dotyczące tego zagadnienia brzmią:

1.Czy jest możliwość sprawdzenia tych czujników miernikiem czy poprawnie działają(są dwa,jeden nad lusterkiem skierowany na zewnątrz i drugi w środku auta obok ręcznej korbki otwierania szyber wichra)

Zależało by mi na szybkiej odpowiedzi bo nie wiem czy (Znów) muszę demontować podsufitkę i sprawdzać wszystko po kablach czy jest jakaś inna metoda odnalezienia sterownika do tych czujników.Przekopałem sporo linków które mi wujek Google pokazał i nie mogłem nawet znaleźć nigdzie ogłoszenia aby takie czujniki w razie czego kupić

Profilaktycznie powiem że nie są to czujniki lusterka które się samo przyciemnia bo takiego nie mam zainstalowanego w swoim autku

Aaaa i jeszcze jedna sprawa.Czy fakt że zwykłe żarówki we wnętrzu wymieniłem na LED-owe mają wpływ na to?Wydaje mi się że pod kanapom mam moduł sterowania świateł.Może po wymianie żarówek na LED inaczej zaczął reagować któryś ze sterowników automatycznego oświetlenia

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez wolf1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne pytanie

Powiedzcie mi co sprawdzić i gdzie zajrzeć żeby się upewnić że mam instalację przygotowaną pod klimę bo mam w planach się doposażyć w takie udogodnienie.Ale wiadomo zanim ją przytargam do domu wypadało by wiedzieć czy wystarczy wszystko tylko zamontować i podpiąć bez przerabiania instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do czujnika świateł wewnętrznych to wydaje mi się ze jest to spowodowane wymianą na ledy,możliwe ze się mylę :? ,ale u mojego znajomego po wymianie na ledy działa w odwrotną stronę ,a mianowicie po zamknięciu drzwi światła wewnętrzne od razu gasną ,a powinny chwilkę odczekać i dopiero zgasnąć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem zwykłe żarówki ale nadal nie działa...czujniki są wpięte w wiązkę ale nie mam kiedy zdjąć podsufitki i zobaczyć gdzie biegną.Dziwna sprawa bo skoro są wmontowane i lampka ma przełącznik na automatyczne oświetlenie to czemu nie mam w aucie miejsca na moduł kontroli świateł...może na przekaźnikach to u mnie jest zrobione a nie mogę znaleźć schematu który by mi trochę rozjaśnił sprawę...wszystkie schematy które znalazłem są z LKM...pod tylną kanapą mam tylko GM sterownik ABS i sterownik autoalarmu a pod maską same bezpieczniki i przekaźniki.Trochę mi smutno z tego powodu że nie wiem jak uruchomić coś w co moje auto jest wyposażone:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michu,bo ja już włosy z głowy rwę...dopiero skończyłem sprawdzać ograniczniki przednich drzwi i napięcie na nich jest centralny działa jak należy więc sprawnie działają te "czujnikik" w nich.Nie wiem tylko jak się zabrać za tylne ograniczniki żeby je wyjąć i sprawdzić:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michu już nie szukaj...właśnie skończyłem.Rozbebeszyłem pół auta do gołej blachy i śledziłem wiązki kabli...za Chiny by się inaczej nie doszło...ktoś ją porzeźbił strasznie...chyba ktoś instalacje przy niej zmieniał i na farta podpinał styki w skrzynkach bezpiecznikowych bo gniazda były pozamieniane miejscami a kilka wcale nie wpiętych.Na przyszłość może komuś się przyda...jak ktoś nie ma LKM tylko GM i RM to obsługa świateł wnętrza jest realizowana przez te dwa ostatnie moduły.Jedyna różnica polega na tym że światła nie są rozjaśniane i przyciemniane.Na razie wszystkie prace robiłem w garażu gdzie zawsze jest ciemnawo więc nie wiem czy działa mi poprawnie czujnik natężenia światła bo jeszcze nie skończyłem jej składać i nie wyjechałem na "słońce".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.