Skocz do zawartości

E36 2.5tds cykanie przy gwałtownym dodaniu gazu


MarcinE32.3,5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj zauważyłem podczas jazdy cykanie z okolicy silnika,występuje tylko przy mocniejszym dodaniu gazu, gdy wcisnę pedał delikatnie silnik pracuje normalnie, dodam że auto przyśpiesza normalnie nie gubi oleju , itp auto zachowuje się normalnie. Postaram się dodać filmik jaki jest to dokładnie dźwięk. Aha dodam że na 100% mam do wymiany dwumas i jedną poduszkę na silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryłem przyczynę problemu, otóż na 90 % będą to uszczelki od kolektora wydechowego, auto też głośno klekocze, dziś rozebrałem obudowę od filtra powietrza i okazało się że blacha z pod obudowy filtra jest cała okopcona na czarno,okopcony jest także blok silnika. Przy odpalonym silniku na wolnych obrotach czuć że na 4 uszczelkach jest przedmuch. Mam pytanie, czy taki przedmuch może spowodować głośniejszą pracę silnika????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryłem przyczynę problemu, otóż na 90 % będą to uszczelki od kolektora wydechowego, auto też głośno klekocze, dziś rozebrałem obudowę od filtra powietrza i okazało się że blacha z pod obudowy filtra jest cała okopcona na czarno,okopcony jest także blok silnika. Przy odpalonym silniku na wolnych obrotach czuć że na 4 uszczelkach jest przedmuch. Mam pytanie, czy taki przedmuch może spowodować głośniejszą pracę silnika???? Dodam że na wolnych obrotach auto nie klekoce aż tak głośno, ale przy dodaniu gazu w czasie jazdy słychać jakby jechał traktor, natomiast silnik chodzi chodzi ok tylko że głośno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że może. Każda nieszczelność nawet mała wydechu niesie za sobą dziwne głośne dźwięki. Szczególnie przy kolektorze. Jak jest okopcone i do tego czujesz przedmuch to musi to być dość duża nieszczelność. Sprawdź czy kolektor nie pękł przed zmianą uszczelki.

Uważaj na śruby kolektora. Pewnie będą się okropnie wykręcać i może się zdarzyć, że któraś pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.