Skocz do zawartości

E46 316i 1.9 Jaka instalacja gazowa?


Henry131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem BMW E46 316i 1.9 przedliftową z 2001 roku (luty), zamierzam się przerzucić na gaz i oto pytanie, jaką instalację kupić? Mechanik poradził mi żeby popytać i kupić samemu instalację a tylko na montaż dać do mechaniora. Ja kompletnie nie znam się na "gazie" dlatego pytanie do doświadczonych w tym temacie. Silnik ma 230tyś i jest 8-mio zaworowy. Prosiłbym o podanie konkretnych (wszystkich) podzespołów do kupna i ewentualnie przykładowych aukcji na których mogę kupić. Jestem kompletnym laikiem, więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my pewnie experci gazowi, że znamy dokładnie każdą część jakę trzeba kupić. Wszystko kwestią tego ile jeździsz i ile możesz zaoszczędzić. Ale jak robisz do 10k km to nie wiem czy jest sens. I ogólnie Gaz to zawsze jakaś ingerencja i zawsze dodatkowe problemy. IMHO Jak już zakładać gaz to od razu ze wszystkim u mechanika, on sobie dobierze co i jak trzeba, ma części które ma obcykane i jest za nie odpowiedzialny. Jak mu przywieziesz czapkę z częściami to może powiedzieć, że nie swoich nie zakłada, że nie da gwarancji na to itp itd. Nawet jak założy i coś będzie nie tak to potem powie, że części wadliwe itd itp. Jak u niego kupisz to ma wymienić i już, a tak będziesz się bujał po handlarzach na allegro i czekał. No chyba, że masz znajomego i wsio weźmie mimo wszystko na siebie. A co do instalacji to na pewno są o tym właściwe tematy z których się wiele dowiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze do silnikow BMW zalozyc instalacje gazowa to nie jest prosta rzecz radze Ci jechac do porzadnego gazownika i niech on sam dobierze czesci, bo ma to tu znaczenie zeby wszystko ze soba wspolgralo, a nie po kosztach najtansze podzespoly i neich Ci zakladaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.