Skocz do zawartości

Opony


dada11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
jezdzilem na nankangach 2 lata polecam

ps. mam w e 60 245/40/18 ale zastanawim sie czy wejdzie mi 45 jezdzi ktos w e61 przedlift na 245/45/18?

 

profil 45 przy tym rozmiarze opon powiekszy ich średnicę o 2,5 cm tak że może to nie ciekwaie wyglądać + mogą się pogorszyć właściwości jezdne (pływanie w zakrętach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
jezdzilem na nankangach 2 lata polecam

ps. mam w e 60 245/40/18 ale zastanawim sie czy wejdzie mi 45 jezdzi ktos w e61 przedlift na 245/45/18?

 

profil 45 przy tym rozmiarze opon powiekszy ich średnicę o 2,5 cm tak że może to nie ciekwaie wyglądać + mogą się pogorszyć właściwości jezdne (pływanie w zakrętach).

 

 

wiem ale planuje obnizyc przod eibachem -50 i tyl nivo troche zastanawiam sie tez czy nie dac jakis dystans aby ladnie wygladaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spróbuję się podpiąć pod bliźniaczy temat.

Również poszukuję opon letnich do e60 520d a więc 225/50r17

Wybór ograniczyłem do Cinturato 7 i Dunlop SP SportMaxx RT.

Ewentualnie w grę wchodzą Nokian Z Line i Vredestein Ultrac Cento.

Naczytałem się forum ale rozstrzygającej odpowiedzi nie znalazłem.

Wydaje mi się z poprzednich postów, że kolega speed1211 będzie w stanie udzielić rady.

Nie mam szczególnych preferencji jeżeli chodzi o charakterystykę opony, więc bez nacisku na konkretny parametr.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Specem od opon nie jestem ale od zeszlego roku intensywnie zajmowalem sie wszystkimi testami ktore mi w rece wpadly :D ogolnie wszystkie marki premium sa do polecenia.

 

Tu wkleilem test opon, moge jeszcze wkleic szczegulowe dane o nich.

viewtopic.php?f=87&t=239377&hilit=test+opon&start=15

 

Co prawda Dunlop jest na koncu ale to tylko przez ich zcieralnosc. Ja zdecydowalem sie na Dunlopy i moge je goraco polecic. Auto doslownie klei sie do asfaltu, na mokrym zadnych problemow nawet przy mocniejszym przyspieszeniu i cisza(oczywiscie zalezy od asfaltu bo w angli szumialy :/) a jesli chciec wiezyc testom o zcieralnosci to starcza mi na pare lat i to mi nie przeszkadza bo ich pewnie nawet nie zetre i wyladuja w koszu :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam panów. Powoli szykuje się do zimy, na oku mam oponki Dunlopa 195/65/r15 SP WINTER RESPONSE 2. Sytuacja jest bowiem specyficzna, gdyż mieszkam na sporym wzniesieniu, moja ulica do głównej to jakieś 600m, ciągle z górki, w tym dwie strome górki - ciasne w wąwozie, dochodzi jeszcze kilka zakrętów. Zależy mi żeby w zimie pod tą górkę wyjechać, czy zrobię to na tych dunlopach, czy może lepiej spiszą się inne:

Pirelli 195/65 R15 SNOWCONTROL SERIE III

Goodyear 195/65 R15 ULTRA GRIP 9

Continental 195/65 R15 CONTIWINTERCONTACT TS850

Michelin 195/65 R15 ALPIN 5

wszystkie oponki indeks 91/T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mysle ze wszystkie te oponki dadza sobie rade bo roznice na sniegu maja pewnie min. a wyrozniaja sie na przyczepnosci i hamowaniu przy suchej i mokrej nawiezchni. Czego Ty potrzebujesz to wystarczajacy profil bo to w sniegu jest najwazniesze a przy nowych oponach jest go wystarczajaco :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.