Skocz do zawartości

Bmw E91 320D 2006r Problem z centralnym zamkiem


mecenasik4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy BMW, :?

A więc mam bmw e91 z 2006r i mam problem z centralnym zamkiem. :( Wczoraj samochód zamknął się normalnie, po 2-ch godzinach gdy do niego podszedłem i chciałem otworzyć auto z pilota centralny zamek nie daje znaku życia. Przy przyciśnięciu guzika na pilocie otwierania słychać jak pod maską "silnik przygotowuje się od odpalenia tzn. klapy się ruszają". Nie miałem opcji otworzyć auta, ponieważ wkładkę z drzwi usunąłem przed złodziejami a sam się nadziałem i byłem zmuszony wybić szybę :mad2: Sprawdziłem bezpieczniki oraz przekaźniki, nie mam pojęcia co mogło się popsuć, a nie stać mnie na wizytę w ASO. Proszę o pomoc :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A działa przycisk zamykania na desce rozdzielczej?

Jeśli tak to:

najpierw sprawdź w tylnej klapie bagażnika po prawej stronie jest osłona kabli tam idą przewody do wzmacniacza antenowego odpowiedzialnego za zamykanie z pilota. Jeśli kabel jest przetarty to masz odpowiedź.

sprawdź jeszcze tasiemki na zawiasach klapy, najczęściej się przecierają te wewnętrzne.

jak to masz wszystko ok, to najprawdopodobniej uszkodzony jest wzmacniacz antenowy, który znajduję się po spojlerem tylnej kalpy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to był tylko bezpiecznik i po spr moze aku. słabe a nie mogles otworzyć szyb z pilota ??jak rozbić szybę moze kluczyk rozładowany akumulatorek ... :roll:
kupię progi m pakiet preLci i zderzak tył m pakiet za rozsądną kasiore sedan e90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa przycisk na desce, samochód jest cały czas jakby był zamknięty. Aku jest w 100% sprawne. Pilot również ma prąd, ponieważ słychać pod maską "klapki". Jak dostać się do wzmacniacza? Lotka jest odkręcana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotka jest odkręcana, dwie zewnętrzne gwiazdki środkowa nakrętka i dwie pozostałe kołki plastikowe. Zanim to zrobisz rozłącz jeszcze aku żeby się zresetował. Bo jak nie działa w ogóle zamek to nie koniecznie te przyczyny co napisałem wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.