Skocz do zawartości

Regulacja składu mieszanki w E36 M3 S50B32


Rekomendowane odpowiedzi

Mam sprawe chce wyregulować skład mieszanki na każdym cylindrze w DISIE opcja badania CO do której są potrzebne takie sondy wkręcane w kolektor wydechowy do gory przy głowicy 6 sztuk przychodzi .

 

Te próbniki sa już niedostania w serwisie juz tego nie produkują ale może ktoś ma chciałby odsprzedać albo pożyczyć .

 

http://workshop-manuals.com/bmw/3_series_e36/m3_s50_conver/10_special_tool/13__fuel_system_(s50)/1_swz__exhaust_gas_probes_(6)/

Na tym linku jest zdjecie o jakie probniki chodzi.

 

 

W przepustnicach u gory sa takie zaslepki ( jak je wydłubiemy bedziemy musieli prawdopodobnie kupić nowe w ASO bo ponoć nienadawaja sie do niczego po wydłubaniu ) pod nimi sa sruby dławiace ktore regulują ilosc powietrza na poszczegolny cylinder , oczywiscie najpierw wymagana jest synchronizacja przepustnic na zderzakach aby wszystkie były na rownym poziomie .

 

Moje wyniki w Disie badanie CO to :

1) 54us

2)-22US

3) 274US

4)180US

5)26us

6) -64US

 

wg mnie takie rozbieznosci nie powinny być a mam już wszystko posprawdzane i powymieniane na nowe m.in swiece NGK , sondy obie nowe , wszystkie przewody gumowe do krokowego i odmy , podnisnienowe wszystkie oringi i uszczelki w kol. ssacym takze jedynie pozostaje ustawić to zapomocą tych srub dławiacych w przepustnicach.

 

Na stacji kontroli pojazdów na dymomierzu wyniki na wolnych obrotach idealne a na 2.5 tys obrotow troche zbyt bogata mieszanka .

 

Czy ktoś przerabiał ten temat ktory opisuje ?

 

W disie tylko pisze ze rozbieznosci moga być na poziomie 0,5% +-0,2 . Czy ktos wie na jakich wartosciach powinienem bazować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.