Skocz do zawartości

Wilgoć na tylnej kanapie E60 2004


Bmw_e60

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent E60 520i 2004 z szyberdachem.

Wilgoć na tylnej kanapie i podsufitce. Po pierwszym deszczu zamokła tylko lewa strona auta- padło podejrzenie na uszczelkę w drzwiach. Przy drugim opadzie deszczu zero zawilgocenia. Trzeci deszcz- zamokła kanapa z dwóch stron i podsufitka tak samo. Gdzie leży przyczyna nieszczelności?

Auto stoi na podjeździe o spadku w stronę bagażnika. Sprawdziłem okolice akumulatora- wilgoć pod aku, kilka kropel nad aku i mokra kratka wentylacyjna.

Czy przyczyną mogą być zapchane jakieś kanały odprowadzające wodę? Gdzie szukać rozwiązania problemu?

 

Zdjęcia:

https://plus.google.com/photos/116126455415985194638/albums/6003225335320885185?banner=pwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent ma chyba grypę bo się poci :-) a tak na poważnie miałem podobny problem z moim dachem co prawda panorama ale myślę będzie to samo, a wiec woda nie odpływa kanalikami które ja powinny odprowadzać (widać je po wsunięciu szkła w dach w rogach ) na pewno z przodu są dwa nie wiem jak z w tylnej części. Możliwe ze są zapchane brud piasek itd itd. możliwe ze jak auto stoi pod dużym katem do tylu to kanaliki nie nadążają odprowadzać wody która płynie po podsufitce( która jest płyta dlatego nie przemoknie) dalej do słupków i tam na dól na kanapę i do bagażnika.

i dobra rada sprawdź elektronikę pod kołem zapasowym jeśli jest tam woda trzeba ja usunąć grozi dużymi kosztami mi wyszło 1000e (moduły hak elektroniczny klema itd wszystko spalone......

pozdrawiam daj znac co i jak

najlepiej poszukaj na Google schemat szyberdachu w e60 będziesz wiedzieć gdzie są kanaliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Tak podejrzewałem, że to te kanały odpływowe- poszukam manulala. Najbliższe dwa dni mają być słoneczne, tapicerka trochę przeschnie a ja przeparkuję auto tak żeby stało przodem w stronę spadku- może to rozwiąże problem.

 

EDIT: Być może trzeba przeczyścić ujście kanałów jak na tym filmie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlanie to ta koncowka! gumowa zaselepka jak dla mnie zrobiona tylko po to zeby to sie wlasnie zapychalo! Ja odrazu to wyrzucilem , bez tego jest lepiej woda szybciuej ucieka i razem z piaskiem i reszta SYFU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie po burzy zauważyłem na tylnej kanapie a konkretnie na oparciu i siedzisku tuż przy drzwiach wilgoć. Boczki suche podłoga również. I tu pytanie czy udrożnienie opisanych kanałów pod nadkolem pomogło czy problem leży po stronie uszczelek drzwi?

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.