Skocz do zawartości

Problem z Centralnym zamkiem E36


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Posiadam centralny zamek wraz z alarmem "z pilota". zakladal go poprzedni wlasciciel. i teraz tak, "mechanik osiedlowy" wymienial mi w domowym zaciszu jeden silownik zamka. po tym zabiegu stwierdzil "nie wiem co sie stalo z pilota nie zamyka" echh :twisted:

 

i tu pytanie do was, wiem ze malo podalem szczegolow ale od czego zaczac naprawe? jak naciskam to alarm sie uzbraja kierunkowskazy migną ale zamek ani drgnie.

moze mala pomoca bedzie jak umieszcze foto pilota? moze ktos pozna firme jakis schemat, prosze o wskazowki dziekuje :)

 

http://images65.fotosik.pl/857/81d1ca72091db6ddgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Naprawe proponowal bym zaczac od wpiecia wtyczki w zamek :wink:

 

Nie napisales czy wszystkie zamki sie nie zatrzaskuja i czy slychac prace zamka, moze jest silownik zle zamontowany i blokuje albo trzeba kluczyk zakodowac. Dziala centraka przekrecajac klucz w drzwiach?

 

Sprawdz bezpieczniki.

Zdejmij boczek i sprawdz jako pierwsze czy jest napiecie na kablach.

Nastepnie wymontuj zamek i sprawdz bateria 9V dajac + i - na kontakty czy dziala.

 

Jak wiesz ze podales malo szczegolow to czemu nie napiszesz ich wiecej :mrgreen:

 

Ps. Czemu wymieniales silownik, jakie miales objawy?

Sprawdz baterie w pilocie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamek działa jesli zamykam go recznie. zamyka sie normalnie jednak przy otwieraniu jest tak ze musze otworzyc jakby na dwa razy zaraz odrazu zamyka sie automatycznie i za drugiem razem juz sie otwiera.

wymienilem zamek u pasazera bo silownik wysiadl.

 

bateria w pilocie ok bo jak naciskam pilota to siweca mi sie kierunkowskazy tylko wlasnie ani sie nie zamyka ani nie otwiera pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiec co do centralnego z klucza ze Ci znowu zamyka to albo nadal masz silownik dziabniety albo nie nasmarowales mechanizmu. Co jeszcze moze byc to czujnik otwartych drzwi lub zle ustawiony zamek.

 

Co do pilota to pewnie musisz go zaprogramowac, klucze sa rozne do roznych modulow wiec musisz znalezc modul sterujacy i zobaczyc jaka to firma/typ i instrukcje obslugi na necie znalezc i zciagnac.

 

Masz drugi pilot? Sprawdz nim czy funkcjonuje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pewnie bedzie za schowkiem pasazera, tam zazwyczj sa chowane takie zeczy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostalem nerwicy....

to jest firma magicalarm.

w ogole to mialem odlaczona syrene podlaczylem na czas operacji i nie zgadniecie? zamek z pilota zacza dzialac... dla testu odlaczylem syrene i co? dalej dzialał.

pomyslalem ze juz kilka ustawien sobie zmienie i co? nagle znowu przestal dzialac :/ przepatrzylem wszystkie opcje po 3 razy siedzialem w auci kilka godzin i nic dalej nie dziala to jakas masakra :/

 

ogole tam przy module + ktory idzie wg schematu do drzwi nie jest podlaczony.. nie wiem o co chodzi ale mam dosc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jaki model madz tego alarmu?

Znalazlem co prawda instrukcje ale wzgledem modeli moga sie roznic.

 

Pilota prawdopodobnie nie trzeba programowac (ale bym sprobowal to jednak zrobic dal pewnosci) bo z tego co wyczytalem modul ma pamiec niezalezna od zasilania (pewnie prosto pod bateria podlaczony)

Spiecia tez pewnie nie masz bo by bezpiecznik wywalilo.

 

Robiles cos jeszcze przy samochodzie rownolegle z wymiana silownika?

Nie mialem jeszcze przyjemnosci zakladania alarmu ale impuls z niego idzie pewnie do modulu centralki (bo watpie zeby szedl oddzielnie do kazdego zamka) i z centralki idzie dalej impuls do zamka wiec przyczyny szukal bym przy kablach lub przejsciu kabli z drzwi do samochodu przy tych drzwiach co ostatnio Pan Kazio kombinowal.

 

Nastepnie dokladne sprawdzenie okablowania do alarmu i z alarmu do modulu sterujacego centralkę (potrzebna instrukcja)

W najgorszym wypadku jest alarm walniety ale jak to sprawdzic to nie wiem, jedyne co mi do glowy przychodzi to patrzac sie czy masz napiecie na wyjsciach z alarmu do zamkow.

 

Piloty takie same co Twoje

Instrukcja obslugi, chyba Twojego alarmu

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.