Skocz do zawartości

Turbo bmw e92 177km


Pedroe92

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj jest moj wklad turba tzw cartridge

Widać że faktycznie dość spory luz wzdłużny i to kwalifikowało wkład do wymiany, co do wymiany wkładu to nie wszystkie turbiny mają taką możliwość wymiany wkładu, co do wyważenia to rozumiem że taki wkład jest już wyważony i nie musisz nic wyważać, więc zwracam honor :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra...

Wychodzi na to, ze jesli turbo zacznie zdychac, to koszt naprawy wynosi 199 E + 17E przesylka...

Czyli tyle co 3 baki paliwa, albo 1/5 wymiany rozrzadu w nowszych modelach :wink:

 

Z tego co widze, to nawet w moim E90 w wersji 122KM mozna wymienic caly wklad.

Wg. sprzedawcy sa to NOWE elementy, nie regenrowane.

http://www.ebay.de/itm/Turbolader-Rumpfgruppe-BMW-1-3-Touring-118d-318d-90KW-122PS-/330760250903?pt=DE_Autoteile&fits=Year%3A2007%7CMake%3ABMW%7CModel%3A3er%7CPlatform%3AE90%7CType%3A318d&hash=item4d02d8e617

 

Dzieki kolego Pedroe92, Twoj post zaoszczedzi WIELU osobom sporo pieniedzy!

Edytowane przez zetro
Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ja ani Dnia nieczekalem z turbem, Bo to moglo grozic nawet smiercia silnika a niewspomne juz o dpf. :) ta offer ta co znalazlem jest jak najbardziej kozystna z wszystkich. ONI nie sprzedaja wkladow na wymiane czyli maja nowe.

Jak Zander troche czasu dobiore sie do starego wkladu by zbadac co jest uszkodzone, ale na 100% lozyska sie wyrobily. A auto jest caly czas na czas serwisowane od nowosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do zaprzyjaźnionej firmy jak to wygląda i czy rzeczywiście to co tam jest napisane to prawda - bo przyznam, bez bicia :| , że w to nie wierzyłem, więc tak:

 

- wkłady nie są nowe tylko w przeważającej części regenerowane (bo też część producentów dmuchawek nie dostarcza samych części) a jak nie to prosty chinol

- gwarancja owszem jest na 24 miesiące, ale... bardzo często robią problemy z przyjęciem, tłumacząc się złym złożeniem na obudowę

 

Podsumowując, gdyby to było tak proste i tanie - regeneracja c.a 1000 zł - korpus kosztuje ok.200-300 używka, wkład NOWY (niby) 750 - 90% firm trudniących się regeneracją turbin w tym ta z którą rozmawiałem, a jest to jedna z większych firm nie tlyko w PL, to dawno by upadli, bo ich turbiny po regeneracji są przeważnie x2 droższe, ale za to 99% klientów jest zadowolonych. Poza tym dawno przeszli by na handel takim towarem bo kto nie chciał by nowej praktycznie (bez korpusu) turbosprężarki?

 

Tyle ode mnie, ale czekam na opinie po montażu i jeździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez czekam na opinie po wymianie.

Przejzalem konto tej firmy na EBay'u.

Maja kilka negatywow, ale raczej niezwiazanych z sama jakoscia elementow.

 

Co do niskiej ceny, to chcialbym zauwazyc, ze podane ceny dotycza jedynie samego wkladu, ktory sami montujemy.

Firma regenerujaca musi przeciez na nas zrobic, i uwierz mi nie jest to 300 zl za robocizne...

 

Malo kto handluje w Polsce wkladami, a wynika to glownie z faktu, ze wola od razu oferowac "kompleksowa" usluge, za ktora poza marza dostana kilka stowek za montaz.

Poza tym z gwarancja "kompleksowo" regenerowanych turbin tez nie jest tak rozowo jak sie niektorym wydaje.

Sporo sie naczytalem o przypadkach konieczonosci powolywania bieglych i kilkuletniego procesowania sie.

 

Gdybym kiedys musial wymienic turbine (oby nie!) to wklad wymienilbym osobiscie, lub kupilbym nowke sztuke.

 

Czekamy na relacje po wymianie :)

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wklad dostalem o 9 rano ok 30 minut zeszlo na poskladanie I oczywiscie co chwileczke sprawdzalem czy mi sie nic nie poblokowalo ale bylo super.

Za barley turbine do samochodu mialem problem Ja spowrotem wsadzic Bo z dolu jest blacha co podtrzymuje turbo ale srubokretem sobie Ja podwazalem. Oczywiscie pierw Ja zalewalem olejem I obracalem wirnikiem. Zlozenie mi trawls godzinke gdzies Bo mialem wszystkich plastiki z gory posciagane Bo z tylu jest Jedna sruba od oslony kolektora. Po odpaleniu silnik chodzil jak Nowy. Czyli silnik chodzil a Ja sie bawil em z oslonami by wszystko poskrecac.

I znowu samochod chodzi jak Nowy :)

Oczywiscie wyjechalem na autostrade I dalem jej popalic :) wszystko jest ok

Jestem zadowolony z nowego wkladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wklad dostalem o 9 rano ok 30 minut zeszlo na poskladanie I oczywiscie co chwileczke sprawdzalem czy mi sie nic nie poblokowalo ale bylo super.

Za barley turbine do samochodu mialem problem Ja spowrotem wsadzic Bo z dolu jest blacha co podtrzymuje turbo ale srubokretem sobie Ja podwazalem. Oczywiscie pierw Ja zalewalem olejem I obracalem wirnikiem. Zlozenie mi trawls godzinke gdzies Bo mialem wszystkich plastiki z gory posciagane Bo z tylu jest Jedna sruba od oslony kolektora. Po odpaleniu silnik chodzil jak Nowy. Czyli silnik chodzil a Ja sie bawil em z oslonami by wszystko poskrecac.

I znowu samochod chodzi jak Nowy :)

Oczywiscie wyjechalem na autostrade I dalem jej popalic :) wszystko jest ok

Jestem zadowolony z nowego wkladu

 

Dzieki za relacje!

Jesli mozesz, to za pare tygodni/miesiecy napisz czy dalej wszystko OK.

 

Pozdrowienia!

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.