Skocz do zawartości

E46 coupe lift zamek kierowcy hałasuje - film


michu86

Rekomendowane odpowiedzi

Ello,

 

Otóż mam mały problem z zamkiem od kierowcy, chodzi o to, że gdy na dworze jest temperatura powyżej +15st zamek w drzwiach od kierowcy wydaje jakby podwójny dźwięk zamknięcia drzwi. Nie ma standardowego "cyk" tylko jest jakby podwójnie. Natomiast kiedy otwieram (czy normalnie czy pilotem) to rygiel czasami zagrzechocze (dwa razy się się rusza).. Nie ma problemu z zamykaniem i otwieraniem ale generalnie nie wiem co jest na rzeczy a ciężko mi to opisać. Rygiel nigdy nie zapadł się na amen bądź wpadł i nie chciał otworzyć drzwi. Co dziwne, kiedy teraz temperatura na zewnątrz jest około 10 stopni (jak dziś) to zamek chodzi tak jak powinien (strona pasażera jest ok, kiedy ciepło i zimno). Kiedy auto również postoi na słońcu dziwne "terkotanie" w zamku od strony kierowcy również ma miejsce. Nie chce póki co tego rozbierać, ale chyba coś jest w obudowie co pod wpływem ciepła się rozpręża i zamek jakby podwójnie chodzi.. W zimie logiczne, że nie miałem tego problemu i podejrzewam, że latem będzie on non stop. Dodatkowo od wewnątrz przyciskiem na tunelu zamykanie i otwieranie (kiedy ciepło i zimno) odbywa się tak jak powinno. Czy ktoś z Was miał podobnie i co to może być? Objaw padającego zamka, czy to że coś nie jest dokręcone... rozbiórka niestety wiąże się z wyjęciem szyby a to już łącznie trochę roboty.. :/

Dzieki z góry.

Edytowane przez michu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wstawiam krótki filmik który może zobrazuje problem z zamkiem.. powtórzę, że problem istnieje tylko jak auto się nagrzeje bądź śmiesznie mówiąc jak jest wiosna i temperatura na zewnątrz jest większa niż 10 stopni. Zamek czasami podwójnie się odryglowuje (widać na filmie), ale chodzi o to, że głośno działa - słychać jak w środku coś przeskakuje ... Poza tym zamyka jak należy, nie zawiesza się (jeszcze) i nie wiem czy mam go zmieniać, czy można go naprawić czy... ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=wAA6Wsk4TBs&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.