Skocz do zawartości

e46 drgania przy ruszaniu ?


no0rweg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj zauważyłem delikatne, chwilowe drgania podczas ruszania na 1 biegu. Pojawia się to tylko jak ruszam delikatnie (max 1500 obr.) i jak "łapie" bieg przy puszczaniu sprzęgła. Powiem, że :search: nie dały mi odpowiedzi w 100% bo przy mocniejszym ruszaniu brak objawów i podczas wbijania innych biegów też wszystko ok. Dodam, że na 5 prób ruszenia bywa, że 2 są bez tych drgań. Znając moje szczęście przy mechaniku będzie wszystko git a ja świr :| Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale dzisiaj samochód gaziarz rozebrał aby podłączyć czujnik obrotów do wałka rozrządu. I dziwnie po odebraniu samochodu od gaziarza mam takie lekkie telepanie. Co to kurcze, bo dzisiaj samochód ledwo co mi naprawili (źle założony gaz) i od razu mam inną zagadkę. Olać to i przyzwyczajać się do drgania czy to coś niebezpiecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to przez silnik czy ukłąd napędowy? To się czuje...

 

Jak silnik to czujnik albo wypada zapłon przez stare fajki cewki świece.

 

Jak układ napędowy to może być tuleje na sankach ten wózek cały możesz mieć wyrwany albo pada docisk. Docisk w Twoim przypadku jest bardzo prawdopodobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to ja tego nie czuję :/ Mam dopiero 2 mce auto z czego miesiąc na warsztacie :) Wydaje mi się, że to bardziej napęd, wczoraj wieczorem samochód był podpinany w serwisie aby go sprawdzić czy coś mu dolega - głównie świece, cewki bo świrował na gazie. Wszystko było ok i dzisiaj po poprawkach mechaników z gazu mam te objawy. Miałem podłączony czujnik obrotów pod cewkę i wariowała centralka z gazu. Podłączali się gazownicy do wałka i widziałem, że jakby się uczyli. Czy oni coś mogli przy podłączaniu tego czujnika mi namieszać. Dziwne, że to po ich naprawach ?? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną sytuacje.

U mnie przy ruszaniu pojawiają się drgania , jakby się dusił silnik. Po ruszeniu problem ginie, czasami jak dam więcej gazu nie ma tej sytuacji.

Mechanik mi powiedział ,że to sprężyna na docisku sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać co wyjdzie bo samochód w piątek nie odpalił i zawieziony do serwisu BMW (nieoficjalny ale spece od BMW). Rozrusznik kręcił ale nie odpalał. Świeciły się ciągle Check engine oraz EML. Dodatkowo podczas kręcenia mrugały kontrolki ABS i ASC. Masakra, ja myślę, że to ma związek z tymi drganiami przy ruszaniu :)

Dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem samochód od mechanika. Tak jak przypuszczałem wszystko przez druciarzy od gazu. Podłączyli się do złego czujnika oraz w ogóle źle się podłączyli. Uszkodzili komputer sterujący co spowodowało zawieszenie się silniczka valvetronica !! Przez nich powstały te drgania przy ruszaniu bo czujnik od położenia wału/wałka do którego się wpieli szwankował. Mechanik musiał rozebrać rozrząd, wyciągnąć silniczek, przeczyścić, poskładać auto, wgrać nowego softa, adaptować to wszystko, a to tylko dlatego, że mechanik samochodowy w Radzionkowie (śląskie) o nazwie MARKETPOL to śmiech na sali. Omijać szerokim łukiem nie znają się na niczym (mówię o szefie Tadeuszu). :mad2:

Obecnie auto sprawne, brak drgań przy ruszaniu - bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.