Skocz do zawartości

Wyciągnięcie panelu Klimatronic'a


TheChoseN

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem juz http://www.macadamizer.com/bmwfix.html .

Ale nie wiem jak wyciągnąć ten panel Klimatronic'a bynajmniej wiem ze trzeba wyciagnać najpier BC, ale nie idzie go wyjąć jest jakiś trick jakim mozna sie poslużyć aby go wyciągnąć? (wiem ze jest tam od spodu otwór ale naciskam tam i nic to nie daje :( )

 

Musze zobaczyc co sie dzieje z tym panelem. Na dziurach sie wlacza i wylacza. Jak działa to po zgaszeniu i odpaleniu silnika nie dziala. A gdy nie dziala podczas jazdy to po zgaszeniu silnika slychać bulgotanie :-(

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmuje sie łatwo. Z jednej strony, z boku podwaz (jak pisal kolega powyżej) czyms twardym, ale szerokim (obudwa jest miekka i latwo odksztalcic nie mowiac o zniszczeniu) Panel jest osadzony tylko na wcisk. Mozna go też wyjac po wyjęciu radia. Wkladasz reke do "dziury" po radiu i z lewej strony w dół jest otwor. Tam wystarczy juz tylko popchnąc panel do przodu. Ale robota niepotrzebna z wyciaganiem radia.

Poza tym sam prawdopodobnie nic nie wskurasz. Cwiczyłem juz zabawę o jakiej piszesz z wariowaniem sterownika. Właczanie sie i wyłaczenie kiedy mu przyszla ochota. Radze wizyte u dobrego elektronika samochodowego. Na 100% problem tkwi w srodku tego ustrojstwa. Możesz sam ewent. sprawdzic tylko wtyczkę (chyba ze jestes dobrym elektronikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w compacie ale ja u siebie robie o wiele latwiej niz piszecie jezeli idzie o wyciaganie BC.

Poprostu pod nim w tej malej polce wkladam palec do gory i tam jest dziura. Palec do dziury i wypychamy BC na zewnatrz. Okolo 3 sekundy roboty :)

http://img270.imageshack.us/img270/6336/imageshack7qh.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w compacie ale ja u siebie robie o wiele latwiej niz piszecie jezeli idzie o wyciaganie BC.

Poprostu pod nim w tej malej polce wkladam palec do gory i tam jest dziura. Palec do dziury i wypychamy BC na zewnatrz. Okolo 3 sekundy roboty :)

 

Wlasnie oto chodzi ze nie moge wyciagnac tego BC przez ta dziure.

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomba wiciągnąłem...

 

Co sie okazało. Moj panel od Klimatronika już był wyciągany (stwierdziłe mto po otarciach na obudowie)

 

Najgorszie jest to ze już wiem co jest przyczyną tego ze klimatronic sie wyłączał... w miejscu głównego wtyku był wsadzony kawałek papieru(bilet parkingowy) na wcisk. Tylko po to aby gniazdo się nie ruszało.

Wściekłem się :mad2:

 

Mam takie pytanie czy jest możliwe ze po przelutowaniu na nowo gniazda będzie wszystko ok?

 

Prosze powiedzcie ze tak ;-P

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to masz to samo co ja> Z tym ze u mnie zamiast papieru, ktos wlozyl drewniany koleczek. Pojechałe z tym do elektryka samochowego (elektronik). Wylutowal calkiem gniazdo, odessal cyne, po czym wlutowal to wszystko na nowo. Oprocz tego cos tam jeszcze poprawil....ale nie wnikałem. Wyglada na to ze miejsce wtyku jest newralgiczne (ten typ tak ma ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz to samo co ja> Z tym ze u mnie zamiast papieru, ktos wlozyl drewniany koleczek. Pojechałe z tym do elektryka samochowego (elektronik). Wylutowal calkiem gniazdo, odessal cyne, po czym wlutowal to wszystko na nowo. Oprocz tego cos tam jeszcze poprawil....ale nie wnikałem. Wyglada na to ze miejsce wtyku jest newralgiczne (ten typ tak ma ?)

 

a mam takie pytanie, czy po tym zabiegu wszystko jest OK ?

ZNA KTOS W SZCZECINIE JAKIEGOŚ ELEKTRONIKA ?

[bMW... i wszystko jasne]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.