Skocz do zawartości

Czy przy demontażu relingów trzeba ściągac podsufitkę?


marek zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę ściągnąc relingi w e46 kombi, mam już kupione listwy "zaślepiające". Czy aby odkrecic relingi musze sciagac podsufitke?

Kiedys tu na forum ktos pisal, ze trzeba ale znalazlemw necie foto-instruktarz i wychodzi na to, że nie trzeba wcale nic odkrecac z wewnatrz auta.

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=878671

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłeś te relingi? Ja ostatnio montowałam i wyglądało to tak:

 

MONTAŻ:

*podważenie listwy na dachu w okolicy klapy bagażnika- z przodu listwa jest schowana pod uszczelkę, z tyłu nie

listwa zamontowana na zatrzaski, delikatne podważanie płaskim śrubokrętem wystarczy

 

u mnie listwa trzymała się mocniej bo dziury w których będą kątowniki wym. niżej były zaklejone klejem- wystarczyło go odkleić / wyskrobać i listwa była goła:)

 

apropos to jest ona z metalu- bladego pojęcia nie mam z jakiego ale najważniejsze że nie plastik

* odkręcamy śruby (6 szt) na torx.

przykręcamy je z tymi kątownikami do relingow- takie u wykrzywione:)

http://s1.fotowrzut.pl/BNKCZ5EJUZ/1_medium.jpg

 

ja osobiście dałam podkładki pod kątownik- żeby nie było problemu z wodą i tapicerką:)

 

* kątowniki przykręcone- to zakładamy listwę i zatrzaskujemy ją spowrotem

 

*czas na relingi : przykręcamy je do kątowników

trzeba zwrócić uwagę na gumy- jeśli nie są dobrze włożone na swoje miejsce w relingu to relingi nie będą dobrze przylegać do listwy.

 

Dokręcić i gotowe:) z dugiej strony robimy zapewne identycznie:)

 

DEMONTAŻ zapewne wygląda w ten sposób:

 

odciągamy gumowe klapki na reilgu- znajdują się one od wewntrznej strony- patzą na dach naszej BMW

 

odkręcamy śruby- po jednej na każdym łączeniu z dachem- torx (chyba 45)

 

śruba odkręcona- ściągamy reling z dachu ciągniemy go do góry i lekko do środka -w stronę dachu, jeśli nie chce zejść

widzimy kątowniki- nic z nimi nie zrobimy dopóki nie ściągniemy listwy- odczepiamy ją za pomocą płaskiego śrubokręta w miescu jego łączenia z klapą bagażnika

są tam zatrzaski- więc lekkie podważenie śrubokrętem go luzuje

 

widzimy kątowniki teraz przykręcone- każdy na 2 śruby torx (chyba 40/35)

odkręcamy je i przykręcamy same śruby spowrotem

nakładamy listwę- wciskamy ją na zatrzaski

 

dziury zostawione na kątownik u mnie były akurat zaklejone jakimś klejem- plastikowym i zamalowaned na czasno żeby widać nie było,

tak też trzeba zrobić żeby woda nie leciła do środka

 

listwa zaklejona i pomalowana- koniec:)

 

jeśli coś pominęłam to proszę mnie poprawiać:) nie będę krzyczeć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.