Skocz do zawartości

[F25] Jak działa Teleservices?


laurento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym spytać jak działa Teleservices. Czy w samochodzie jest jakaś karta SIM, która skontaktuje się z serwisem czy odbędzie się to za pomocą mojego telefonu? A jeśli to drugie to w jaki sposób - sms czy jakoś inaczej (pytam, bo mam wyłączoną transmisję danych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Teleserwis dziala tak, ze serwis od dealera dzwoni zanim ja sie zorientuje, ze potrzebuje wymiany np. tylnych okladzin hamulcowych. :) Ogolnie dziala swietnie, dzwoni do domu i nie uzywa Twojego telefonu, tylko wbudowana karte SIM (ta sama, ktorej uzywasz do SOS).

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz mieć w samochodzie usługę teleserwis, np smartfona z internetem. łączysz po bluetooth, wszelkie dane wędrują przez net do twojego serwisu aso. i jeśli ktoś sie pochyli nad takim zgłoszeniem to wykreci twoj nr telefonu i zapyta o co ci chodzi i po co zrobiłeś zgłoszenie.

 

zgłoszenie robi sie ręcznie. sim w samochodzie nie jest potrzebny.

 

ja ostatnio tj w sobote o 20.30 mialem problem z dotknięciem klapy bagaznika, bo za cholere niechcial sie domknac, zrobilem zgloszenie i ....... pan oddzwonil do mnie w poniedzialek ok 17.00.

 

a ja tylko chcialem zapytac czy moge jechac z otwartym bagaznikiem i co jesli dalej by sie cos uszkodzilo, gwarancja itd ?

 

no i taki to rarytas z tego teleserwisu.

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje X3 jest z produkcji 08.2013r. Mam budowaną kartę sim której nr telefonu jest mi nieznany. Telefon/karta działa z każdym operatorem na świecie ( podobno :) ). To wszystko jest dostępne przy wykupionym urządzeniu, nie usłudze pt: ConnectedDrive. U mnie jest ta wymagana podstawa za 800zł w cenniku na którą zostałem namówiony jako przeskok technologiczny w BMW :). Posiadając ten moduł mogę rozwijać dowolnie usługi Connected Drive , w skład których wchodzi bezpłatnie Teleserwis, Mobile Care oraz Hotline. Mobile Care to nic innego jak assistance BMW i łącze się z nim poprzez wbudowany ukryty, tajny, szpiegowski telefon . Panią/Pana słyszę w głośnikach a rozmawiam z nim poprzez wbudowany mikrofon. NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z ŁĄCZEM BT ( telefon osobisty wyłączony poza samochodem). Hotline, jeszcze nie przetestowałem. Wracając do Teleserwisu. Ostatnio coś tam mi sie zaświeciło w samochodzie. Wszedłem w menu, w usługi Connected Drive wybrałem Teleserwis i uruchomiłem. Liczyłem że podobnie jak w Mobile Care z kimś porozmawiam, ale wyskoczyła informacja że wszystkie dane zostały przekazane do serwisu i tyle. Ku mojemu zdziwieniu w dniu następnym już na mój prywatny telefon który zgłosiłem przy kupnie w specjalnym formularzy, zadzwonił pracownik serwisu chcąc umówić mnie na weryfikacje i usuniecie usterki. Niestety X3 cudnie ozdrowiała i podziękowałem za pomoc. Ale system działa całkiem nieźle. Słyszałem że dzięki tej funkcji wiedzą wcześniej , lepiej niz my o naszych samochodach i potrafią od razu zadziałać ,łącznie ze wskazaniem i umówienie na cito do najbliższego serwisu przesyłając nawet namiary na navi do prowadzenia, w chwili jakiegoś zagrożenia. Pożyjemy zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.