Skocz do zawartości

530d kluczyk


Severo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem na alledrogo nowe gumki do kluczykow i jak mam je szybko sprawnie wymienic zeby nic nie polamac i ich nie rozkodowac

 

Kluczyki mam takie http://kluczesamochodowe.com/product.php?id_product=68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz otworzyć to wieczko z tyłu kluczyka, odkręcić 2 małe śrubki, po czym wyciągnąć baterię razem z całą elektroniką z kluczyka (jeden cały moduł - łatwa sprawa), po czym masz dostęp już do gumek. Pamiętaj, żeby tej małej "pestki" od immobilaiser'a nie zgubić! Przy wymianie gumek bardzo Ci pomoże malutki śrubokręt płaski. Po całej operacji kodujesz obydwa kluczyki i voila :cool2: Mi to zajęło jakieś 40 minut na obydwa kluczyki. BTW, polecam puścić sobie motyw z Ojca Chrzestnego, działa uspokajająco :mrgreen:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kodowanie moge ogarnac sam czy ktos musi mi to zrobic? jesli moge sam to jak?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie zrobisz to samemu. Przy zakupie dostałem listę 4 wariantów sposobów kodowania, postaram się ją dzisiaj wskanować.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już i tak trzeba otworzyć kluczyk to chyba warto wymienić baterię. Koszt nieduży, a spokój gwarantowany :cool2:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u siebie wyszedłem z zasady, że skoro i tak kręcę tymi śrubeczkami to zrobię wszystko na raz i mam spokój. Wiem, że w obydwu kluczach dobre baterie siedzą i mnie tak szybko nie zawiodą :wink: Oczywiście można też bez wymiany baterii i kodowania, jak kto uważa :cool2:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INSTRUKCJA KODOWANIA PILOTA BMW

Są cztery sposoby programowania kluczyków:

Sposób pierwszy:

Działa tylko gdy jest się w środku samochodu i drzwi są zamknięte.

1. Włącz zapłon do pozycji l, a następnie (przekręcając kluczyk z powrotem) wyłącz w ciągu 5 sekund.

2. Wyciągnij kluczyk ze stacyjki, naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierający przez 15 sekund; w tym czasie naciśnij 3 razy w odstępie

5 sekundowym przycisk zamykający (jedno wciśnięcie co 5 sekund) jednocześnie trzymając przycisk zamykający

2. zwolnij oba przyciski.

3, Drzwi zamkną i otworzą się automatycznie jeden raz, co oznaczać będzie że kluczyk został zaprogramowany poprawnie.

Sposób drugi:

Będziesz potrzebował jeden poprawnie działający kluczyk i jeden, który ma być zaprogramowany.

1. Wsiądź do samochodu i zamknij wszystkie drzwi.

2. wsuń działający kluczyk do stacyjki. Włącz i natychmiast wyłącz zapłon (nie dłużej nisz w ciągu 5 sekund) Aby rozpocząć

procedurą programowania następna akcja musi być wykonana w ciągu 30 sekund

3. wyciągnij kluczyk ze stacyjki.

4. Przytrzymaj kluczyk na wysokości lewego ramienia ( w takiej pozycji jest najbliżej zdalnego nadajnika)

5. Wciśnij i przytrzymaj przycisk otwierający, w tym czasie wciśnij trzy razy pod rząd przycisk zamykający (cały czas trzymając

przycisk otwierający) następnie zwolnij przycisk otwierający. Drzwi zamkną się co oznaczać będzie że operacja wykonana została

prawidłowo.

6. Szybko powtórz krok 4 i 5 dla drugiego kluczyka.

Jeśli nie zadziała spróbuj wykonać operację na odwrót - najpierw użyj drugiego kluczyka a potem pierwszego.

Sposób trzeci:

1. Wsuń kluczyk do stacyjki i przełącz do pozycji l pięć razy bardzo szybko.

2. Wysuń kluczyk ze stacyjki.

3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk otwierający, w tym czasie naciśnij przycisk zamykający 3 razy ( cały czas trzymając przycisk

otwierający), następnie zwolnij przycisk otwierający.

4.Jeśli masz drugi kluczyk, powtórz dla niego krok 3 w ciągu 30 sekund (bo jak nie powtórzysz to z kolei on przestanie działać) 5. Wyłącz zapłon aby sfinalizować procedurę.

Sposób czwarty:

1. wsiadamy do auta, zamykamy drzwi

2. wkładamy kluczyk do stacyjki, obracamy w pozycję l (max 5 sęk) i wracamy do położenia "O".

3. naciskamy i przytrzymujemy przycisk otwierania drzwi.

4. trzymając przycisk otwierania trzykrotnie w ciągu lOsek naciskamy przycisk zamykania centralnego.

5. puszczamy przyciski i obserwujemy czy dioda na kluczyku pulsuje.

6. rygle drzwiowe same otwierają się i zamykają

UWAGA: Powyższe procedury programują jedynie zdalną kontrolę. Immobilizer nie zostanie w ten sposób zaprogramowany - musi się nim zająć specjalista.

W razie braku reakcji centralnego ryglowania trzeba ponownie przeprowadzić i nic jalizac je pilota.

Jeżeli posiadasz jeszcze dalsze klucze z pilotem (łącznie do 4), trzeba je także inicjalizować, każdy w ciągu 3 Osek. po poprzednim. Nie wolno jednak przy tym poruszać zamka kierownicy.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.