Skocz do zawartości

[E60] Demontaż tylniej półki z roleta elektryczna


Glead

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki opis jak zdemontować.

1-wew. bagażnika na belce tuż przy oparciu odkręcamy 4czarne śruby imbusowe (mocowanie mechanizmów zatrzaskujących foele) gdy kanapa trochę się odchyli trzeba płaskim śrubokrętem zwolnić blokady mechanizmu. Przy skladanych fotelach prawdopodobnie jest tam linka bo w mechanizm jest na nią przygotowany.

2. Po zdemontowaniu dolnej części kanapy (mocno szarpnoć do góry, dwa zatrzaski). U podstawy oparcia pomiędzy środkowym podłokietnikiem znajdują się kolejne dwie czarne śruby imbusowe które odkręcamy, nie te od psów.

3.Demontaż oparcia polega na szarpnieciu do góry, po obu stronach w dolnych rogach kanapy są haczyki które ustawiaja kanapę w odpowiedniej pozycji. Wyjdą same podczas demontażu.

4.Mamy teraz dostep do półki, aby ją zdemontować należy wyciągnąć szereg plastikowych kołków ale półka i tak nie zejdzie. Trzeba zdemontować elementy tapicerki.

5.Demontaż polega na ściągnięciu napisu airbag tuż przy tylnej szybie. Jest tam kolejny imbusik odkręcamy i demontujemy pierwszy element tapicerki. Kolejny blizej drzwi ściagamy niestety nie obejdzie się bez ściagnięcia kawałka uszczelki wyciagnięcia kolejnych kilku plastikowych kołków i odkręcenia elementu od karoseri (śruba schowana jest za kurtyną "air bag". Przy demontażu uwazamy na plastikowe kołki aby nie połamać. Mi się udało bez uszkodzeń. Niestety wszystko było mega zakużone i przy pracy pobrudziłem ściagane elementy tapicerki. Treaz musze je wyprać :x To samo robimy w drugiej strony.

6. Jak usuniemy el. tapicerki półka wychodzi bez najmniejszych przeszkód , no jeszcze kabelki od głosników i gotowe :mrgreen:

 

zrób proszę zdjęcie gdzie jest wpięty kabel od rolety. Ja dołożyłem sobie roletę i chyba brakuje instalacji więc otwieram na krótko. Panel w drzwiach też dołożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziękuje za pomoc!! Nie ukrywam że aż mi się gorąco zrobiło jak zacząłem to czytać. Generalnie pól du.y trzeba wyjąć:) Poczekam zatem do następnego weekendu gdy będę miał więcej czasu, bo to na pół godziny roboty nie jest. Zdjęcia wtedy wrzucę.

 

Jeszcze raz dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.