Skocz do zawartości

E46 silnik M43 105KM Falujące obroty


od3n

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z falującymi obrotami, gdy auto jest na ssaniu wszystko wydaje się ok obroty utrzymują się na ok 1000 rpm ale podczas dłuższej jazdy falują w granicach 700-850 do tego czasami podczas dojeżdżania do np. świateł spadają do 300-500 i po zatrzymaniu znowu stabilizują się na ok 700-850 dodam że auto dużo pali, wymieniałem świece, przepływkę i czyściłem krokowy ale bez zmian. Błędy który wyświetla to P0170 i P0116 sprawdzane były ELM'em przez bluetooth więc za bardzo nie mogę na tych danych polegać. Ma ktoś jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za falowanie obrotów można posądzić wiele podzespołów, np przepływkę, sonda Lambda , nieszczelności , zabrudzenie przepustnicy , czujnik położenia przepustnicy, krokowy i jeszcze tu inni pewnie sporo wymienią.

Nic nie piszesz o roczniku i przebiegu auta.

generalnie to zrobić dobry przegląd i powymieniać podzespoły co sie wymienia w odpowiednim czasie, czyszczenie i dopiero podłączyć sie do kompa z odpowiednim programem do BMW a nie uniwersalnym, zczytać błędy , wykasować przejechać sie o sprawdzić błędy, jak nic z tego nie wyniknie to podłączyć do kompa i zrobić tz data-live co podczas jazdy zarejestruje parametry i coś z tego wyniknie. Są tacy co zaczynają od razu od data-live.

Dodam że w byle warsztacie Ci tego nie ogarną.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji koniec 2000 przepieg 250tys. przepływkę wymieniłem a błędy wczytywałem impą lecz program padł i mam problemy z instalacją lecz pokazywał wypadanie zapłonu na 3 z 4 cylindrów dlatego wymieniłem świecę nie wiem jak teraz bo nie mam jak sprawdzić, pokazywało również błąd 141 lambda regulation control range block ale mógł on być spowodowany przepływomierzem ponieważ też go pokazało lecz przepływka została wymieniona po tym jak auto całkowicie gasło gdy dojeżdżałem do świateł. Objawy są nietypowe co do falowania obrotów dlatego liczę na to że ktoś miał podobny objawy i wie co jest grane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.