Skocz do zawartości

bmw e 65 nie dziala audio tv navi


bartus266

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie i zwracam sie z ogromna prosba aby ktos podpowiedzial w czym tkwi problem , szukam i szukam ale nigdzie nie jest jasno opisane w czym tkwi problem . kupilem bmw 745 z 2002 r i nie dziala w nim audio czyli radio cd zmieniarka tv i navi , wkladajac plyte do napedu cd cos tam mieli ale w i-drive nie pokazuje jej . czytnik nawigacji wogole bez pradu , dodatkowym problemem jest brak zasilania w obd czyli nie moge podpiac kompa , czesto opisywany jest problem l7 u mnie takowego nie ma . jest w bagazniku wzmacniacz ale HARMAN BECKER ,

 

prosze podpowiedzcie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odb juz dziala po podlaczeniu pod kompa bez zadnych wiekszych błedów a audio nie działa , zauwarzyłem jeszcze ze rownierz i drive nie dziala tak jak powinien wchodze np w service i jest pusty ekran nie moge ustawic np godziny . zauwazylem dzis rozlaczone swiatlowody przy czytniku navi brakuje od nich malej wtyczki ktora powinna byc wpieta we wtyczke z przewodami od navi . teraz pytanie nastepujace ... ktory ze swiatlowodow w ktore miejsce musi byc wpiety jeden jest na wejscie jeden na wyjscie , jeden swieci drugi nie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam dzis kupilem czytnik navi mk4 okazalo sie ze moj byl zalany woda i padl .po podlaczeniu zauwazylem ze swieci po chwili gasnie . tak samo jest ze swiatlem swiatlowodu , mysle ze powinno swiecic caly czas u mnie po podpieciu wtyczki chwile swieci tak ze 30 sekund i gasnie . co moze byc tego przyczyna ?

moze ktos ma jakies doswiadczenia z tym autem i problemem tego typu .

obstawiac na wzmacniacz czy bardziej w strone power modul ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

I nie bedzie sie palił. To jest połaczone szeregowo. Nie pamietam kolejnosci. Jest gdzies to na forum. Ale dziala to tak. Radio wysyla impuls swietlny do zmieniarki zmieniarka odbija i podaje do idriva ten odbija do navi ta do licznika..... tych modułow jest wiecej. Jesli jedno urzadzenie po drodze nie działa to wszystko nie chodzi.

Jak ogarnac?

Schemat znalezc od czego zaczac. Ja zaczynalem od ASK.

Kolejnosc jest wazna.

Dlatego schemat.

Powiedzmy bo nie pamietam ze nastepne jest zmieniarka. Wypinasz swiatłowod i wlaczasz zaplon

Jak czerwone miga to wsadzasz spowrotem i do nastepnego powiedzmy navi. Wypinasz - mruga. Ok

Nastepne 7logic. Wypinasz. Nie mruga no to co bylo wczesniej? Navi. Odczepiasz navi montujesz bajpasa.

Jeszcze raz odczepiasz 7logic . Mruga. Mruga .

Wlaczasz radio. Gra to masz 7logic walniety. Nie gra. Idziesz dalej. Cos jeszcze siedzi. Swiatlowod musi byc zamkniety. Czyli idzie to tak 1-2-3-4-5-6-1

WAZNE BY ISC KOLEJNO OD MODUŁU DO MODUŁU.

Jak nie macie ze schematu jakiegos modułu np. tylnego idrive to poprostu idziecie na schemacie jeden moduł dalej.......

Schemat dostepny rowniez w WDS- ie

Dlatego po wypieciu wtyczki nie swieci ciagle. Daje znaki alfabetem. Mryga swoje ID. Dopiero jak w ASK wszystkie moduły sie zamelduja ASK odpala przepływ danych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie bedzie sie palił. To jest połaczone szeregowo. Nie pamietam kolejnosci. Jest gdzies to na forum. Ale dziala to tak. Radio wysyla impuls swietlny do zmieniarki zmieniarka odbija i podaje do idriva ten odbija do navi ta do licznika..... tych modułow jest wiecej. Jesli jedno urzadzenie po drodze nie działa to wszystko nie chodzi.

Jak ogarnac?

Schemat znalezc od czego zaczac. Ja zaczynalem od ASK.

Kolejnosc jest wazna.

Dlatego schemat.

Powiedzmy bo nie pamietam ze nastepne jest zmieniarka. Wypinasz swiatłowod i wlaczasz zaplon

Jak czerwone miga to wsadzasz spowrotem i do nastepnego powiedzmy navi. Wypinasz - mruga. Ok

Nastepne 7logic. Wypinasz. Nie mruga no to co bylo wczesniej? Navi. Odczepiasz navi montujesz bajpasa.

Jeszcze raz odczepiasz 7logic . Mruga. Mruga .

Wlaczasz radio. Gra to masz 7logic walniety. Nie gra. Idziesz dalej. Cos jeszcze siedzi. Swiatlowod musi byc zamkniety. Czyli idzie to tak 1-2-3-4-5-6-1

WAZNE BY ISC KOLEJNO OD MODUŁU DO MODUŁU.

Jak nie macie ze schematu jakiegos modułu np. tylnego idrive to poprostu idziecie na schemacie jeden moduł dalej.......

Schemat dostepny rowniez w WDS- ie

Dlatego po wypieciu wtyczki nie swieci ciagle. Daje znaki alfabetem. Mryga swoje ID. Dopiero jak w ASK wszystkie moduły sie zamelduja ASK odpala przepływ danych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Kolego moze mi pomozesz jak ma sie dowiedziec ile mam kostek bo mam ten sam problem zakupilem bajpasa i znalazlem trzy wejscia z tylu po lewej jest chyba wzmacniacz drugi to radio a trzeci pod kierownica jest jakas skrzynka i on nie swieci pytanie moje czy mam jeszcze gdzieś indziej gdzie moge sie podpiąći sprawdzic czy sygnal idze w swiatłowodach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.