Skocz do zawartości

olej w tylnym dyferze


dalszy

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem sie zapytac, jak to dokladnie jest z tym tylnym mostem, czy jak tam (moze to sie nazywa dyfernecjal). nie wiem, jak to nazwac, bo nie jestem mechanikiem. wczesniej mialem przednionapedowke i chodzi mi wlasnie o ta czesc na tylnej osi, ktora przenosi naped. wlasnie zastanawia mnie, co za olej tam idzie?? czy jest jakis oddzielny, czy trzeba go wymieniac, jak tak to co ile? bo zauwazylem u siebie delikatne, naprawde delikatne zapocenie i nie wiem, czy mam sie tym odrazu zajac, czy moze mozna na tym jezdzic? no i oczywiscie skad tam sie bierze ten olej do smarowania tej czesci?? mam betke dopiero 2,5 miesiaca i dlatego tak sie wypytuje o pierdoly, bo to dla mie nowosc. wole teraz o nia zadbac, zeby mi jeszcze posluzyla troche. dziekuje i pozdrawiam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien tam być zlany olej o specyfikacji SAF-XO (przynajmniej do mojej E34 tak podają katalogi) a marka np Castrola ;) - napewno nie lać tam hipol jak co niektórzy mechanicy polecją gdyż twierdzą ze dyfer nie zasługuje na lepszy bo i taki mu wystarczy - fachowcy twierdzą jednak innaczej - http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=82916747&contentId=6031439

 

Stan oleju mozesz łatwo sprawdzić odkręcając srubę wlewową - powinien być z poziomem otworu.

http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.