Skocz do zawartości

Problem z INPA E46


klient

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam E46 330i + LPG 2000r cabrio silnik M54B30. Mam problem ponieważ raz na jakiś czas po zapaleniu silnika nie pracuje równo (tak jakby nie palił na któryś cylinder). Sytuacja ma miejsce zaraz po uruchomieniu na benzynie. Jak się zgasi silnik i uruchomi ponownie to pracuje poprawnie.

Kupiłem kabel diagnostyczny na tej aukcji: http://allegro.pl/interfejs-bmw-adapter-e36-e46-e38-e39-e60-do-inpa-i3842855484.html

Ściągnąłem INPE w wersji 5.0.0 z internetu i zainstalowałem ją w trybie zgodności z systemem Windows XP. Mój komputer to laptop ASUS.

INPA uruchamia się poprawnie.

Poszedłem do auta, podpiąłem kabel ten płaski to złącza i USB do laptopa. Uruchomiłem INPE i włączyłem zapłon. INPA prawidłowo rozpoznała, że zapłon jest włączony. Martwi mnie tylko to, że mam dostępne tylko opcje F1 i F2 czyli nie mam przycisków dla diagnozy ani nic.

Port COM w menadżerze urządzeń jest ustawiony taki sam jak w programie INPA. Czy mam coś dograć do INPY czy jak dalej uruchomić diagnostykę?

Może mam złą wersję programu. Jeśli tak to jaką powinienem zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego proponuje ściągnąć BMW Standard Tools 2.12 i spdaten. Ewentualnie jak nie chce Ci się szukać jak to skonfigurować to możesz użyć gowtowca. Wszystkie potrzebne pliki znajdziesz np. na chomiku u naszego kolegi z forum: http://chomikuj.pl/mlodzik1/BMW+Standard+Tools+2.12 . Jest dział diagnoza komputerowa, gdzie możesz znaleść dużo ciekawych informacji.

Życzę miłego zgłębiania wiedzy :)

NCS, INPA, WINKFP, ESYS, ISTA nie są mi obce.

Retrofity, kodowanie i programowanie to moja codzienność.

Masz problem to dzwoń. TEL: 502-372-555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.