Skocz do zawartości

Z4 28i - dołożenie modułu bluetooth (telefon)


phoenixgold

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Z4.

Mam u siebie zamontowaną m.in nawigacje, kierownice wielofunkcyjna itd.

Wszystko działa świetnie ale brakuje mi jednej opcji mianowicie zestawu głośnomówiącego z bluetooth.

Czy takie doposażenie jest możliwe ? I bardzo kosztowne w ASO lub nie w ASO ?

Czy ktoś wie czy traci się gwarancje producenta jeśli zrobi się to poza ASO ?

Oczywiście chodzi mi o zestaw zintegrowany z resztą a nie dołożenie jakiegoś zewnętrznego

 

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze koszt jest podobny jak do e93

ostatnio pytalem koderow z forum to sa to w stanie zrobic za 3000 pln

ja nie mam w e93 usb. z usb koszt jest znikomy bo wystarczy pociagnac mikrofon i zakodowac.

jak nie ma usb trzeba dokladac modul mulf, ciagnac swiatlowod, rwac progi, caly tunel

jak sobie przypomne ile dni spedzilem z e89 przy montazu logica to mi sie odechciewa :?

do e93 jest nowe radio prof ktore ma usb i bt w sobie. jak pasuje do e89 to najprostsze i bezinwazyjne wyjscie.

no ale jak macie navi to trzeba sie bawic. chyba ze modul mulf da sie gdzies w desce ukryc.

 

co do gwarancji to logica montowalem sam i gwarancja jest. mam gwarancje przedluzona i jak przy kazdym bmw juz sie kilka razy przydala

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z usb koszt jest znikomy bo wystarczy pociagnac mikrofon i zakodowac.

Możesz dokładniej wytłumaczyć?

Natomiast jeśli chciałbym mieć obsługę z i-drive to muszę montować moduł MULF i inne graty, tak?

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
z usb koszt jest znikomy bo wystarczy pociagnac mikrofon i zakodowac.

Możesz dokładniej wytłumaczyć?

Natomiast jeśli chciałbym mieć obsługę z i-drive to muszę montować moduł MULF i inne graty, tak?

Jak masz USB to masz juz MULF'a - wystarczy ze otworzysz polowicznie dach i zajrzysz pod pionowa wykladzine bagaznika (wystarczy wyciagnac 1 lub 2 z 4 kolkow)

Chodzi o ta pokrywe materialowa grodzi. Po 1 stronie jest wzmacniacz a po drugiej Mulf.

Ciagniesz tylko mikrofon, kodujesz i masz BT. Powinien byc zestaw doposazenia w ASO - do E90 kosztuje cos kolo 300-400 zeta

Nie pamietam gdzie jest mikrofon, jezeli w obudowie kierownicy to trzeba bedzie kupic taka z dziura na mic

Po kodowaniu masz obsluge z idrive.

 

P.S. Chodzi o to usb w podlokietniku, a nie o to w schowku

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak sie nie ma idrive'a i usb ma to jakis sens

ale po co placic wiecej za parrota jak za mniej mozna przegladac kontakty na ekranie navi, dzwonic do puntow POI i miec wszystko w oryginale bez zbednych przejsciowek i kabli

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego parrota zalozyles? ile kosztowal?

ja w e93 nie mam ani usb ani bt wiec musze cos pomyslec

koszt mulfa, kabli, mikrofonu i gniazda przekracza 3.000 wiec wtedy lepiej zalozyc zeneca dedykowanego do serii e9x

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.