Skocz do zawartości

alpine CD53 zamiast beckera BM, kody I-bus


marcus_87

Rekomendowane odpowiedzi

temat jak w tytule... podobno się nie da, ale że czasem jestem uparty postanowiłem spróbować. niestety stanąłem w miejscu i liczę na jakieś wskazówki

 

Od początku:

- w samochodzie seryjnie jest navi 16:9, tuner Becker BM w bagażniku, dołożone MFL - jakość dźwięku wszystkim znana :/

- zakupiłem radio alpine CD53 z MIDem

- podłączyłem alpine zamiast beckera i MIDa do odpowiednich przewodów z tej samej wiązki żeby już przodu nie pruć

Efekty:

- działa pełne sterowanie radiem z MIDa (częstotliwość, stacje, balans, bass itd, cd, głośność, włączanie)

- MID nie wyświetla komunikatów spalania itd (co jest dziwne..)

- działa sterowanie z kierownicy i uwaga: podczas odtwarzania CD i kliknięciu 'następny utwór' na wyświetlaczu 16:9 pojawia się napis 'CD TRACK 05' przykładowo czyli alpine jest w stanie wysłać jakieś dane które wyświetlą się na monitorze

- niestety nieaktywna jest cała lewa strona przy monitorze 16:9 (prawa działa w pełnym zakresie tj. menu, komputer, navi)

 

Wziąłem się za analizowanie kodów ibus wysyłanych i odbieranych przez poszczególne urządzenia. Kodem wysyłanym przez board monitor w momencie przyciśnięcia lewej gałki jest: F0 04 68 48 06 D2 adresatem jest ID68 czyli radio

Żeby przekonać się w czym jest problem potrzebuję listy kodów wysyłanych z MID'a jednak nigdzie nie mogę jej znaleźć .. czy ktoś z Was ma dostęp do takiej wiedzy? Potrzebny np kod generowany w momencie przyciśnięcia gałki czyli załączenia alpine

Zakładając że kody się różnią i dlatego nie udaje się sterować alpine z monitora to czy jest jakakolwiek możliwość zmiany wysyłanych przez lub odbieranych przez poszczególne urządzenia kodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.