Skocz do zawartości

E39 520i 2000 brak diagnostyki modułów


rwslimak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam impas i nie wiem co robić dalej....

 

e39 520i touring manual z 04.2000. Wszystko w aucie działa poprawnie, a mimo to nie da się odczytać jakiegokolwiek (za wyjątkiem DME) modułu w INPA / DIS (między innymi ADSem Nerwusa :) ) testując przez złącze DLC (20 pin) a PASOFT / INPA przez OBDII. Sprzęt diagnostyczny 100% sprawny, jestem tego pewien.

 

Śledząc schematy linii BUS prostym testem zalecanym przez BMW wykluczyłem brak komunikacji pomiędzy I-BUS M-BUS P-BUS (używając multifuncji sprawdziłem działanie załączanych funkcji) - tu wszystko jest OK. Postawiłem na brak przejścia na DIAGNOSIS LINE, zmieniłem zatem zegary na brytyjskie - brak różnicy.

 

Odpinałem kolejne moduły , poza AIRBAG odpiąłem chyba wszystko. Zero różnicy.

 

Tu muszę wspomnieć, iż auto ma naprawiony sterownik ABS/ASC BOSCH 5.7 w niemczech. Na zegarach (wersja HIGH - IKE) palą mi się kontrolki ABS ASC AIRBAG.

 

Zabrałem się za podłogę i sprawdzanie bezpieczników od strony pasażera - wszystko ok. Od strony kierowcy złącze (obok X183) było skorodowane, odciąłem i poprawnie wlutowałem nowe. Po tym zabiegu pojawiło się napięcie po zapłonie na pinie 17, 16 i 4 w DLC. Nadal mam brak napięcia na pinie 20...

 

Napięcia w złączu DLC (20 pin) na włączonym zapłonie:

 

PIN 19 i KIELICH = OK

PIN 14 i 19 = 12,2 (na włączonym silniku 14V)

PIN 14 i KIELICH = 12,2 (na włączonym silniku 14V)

PIN 16 i 19 = 10,7 (na włączonym silniku 14V)

PIN 19 i 20 = brak napięcia

PIN 17 i 19 = 10,1

 

PIN 1 i 19 = 0 (na włączonym silniku 6,5V)

PIN 2 i 19 = 12,2 (na włączonym silniku 14V)

PIN 12 i 19 = 1,05V (na włączonym silniku 13,8V)

PIN 4 i 19 = 12.1V (na włączonym silniku 14V)

PIN 7 i 19 = 11,5V (na włączonym silniku 13,2V)

 

Z ciekawości zapytam, może głupio, czy jest możliwość "wpięcia się" w dowolny moduł by przeprowadzić diagnostykę pojedynczo lub całościowo?

 

EDIT: Naprawione. Uszkodzone kostki wspólne K-BUS. Po naprawia śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.