Skocz do zawartości

Wspomaganie benzyna vs diesel


Remi_E90

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Przejechałem się właśnie rok młodszym E91 2.0D 177KM.

Super elastyczny jest ten silnik, moje 3.0 benzyna jednak trzeba kręcić wysoko, żeby był ten kop ;-)

Ale nie o tym...

W tym aucie dużo mocniej działa wspomaganie kierownicy niż u mnie. Do tej pory czytając wpisy na forum o ciężkim wspomaganiu w E9x uznałem to za normalne i się nie przejmowałem. Ale teraz mam wątpliwości po porównaniu.

 

Pytanie czy w Dieslach może działać lżej oraz czy nastąpiła jakaś zmiana między latami produkcji 2006 a 2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2007 bywało już wspomaganie elektryczne i kierownica działa zdecydowanie lżej

mam porównanie do 320D z pompą wspomagania z 2006r i 318i z elektrycznym wspomaganiem z 2010

różnica jest kolosalna jak przesiadam się z benzyny na "dizla" to mam wrażenie, że u mnie w aucie jest coś popsute ale za to jest chyba lepsze prowadzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bmw są różne rodzaje wspomagania i układów kierowniczych. Jedne maja elektryczne inne hydrauliczne. Np. Ja w jedynce mam hydrauliczne, a w trójce elektryczne. Oba to diesle. Nowszy jest hydrauliczny, ale to chyba ma związek z mocą silnika. Generalnie moje doświadczenie s bmw mowi, że dwa auta które po sobie zeszly z taśmy mogą się roznic dość mocno takimi szczegółami.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo dziękuję. Uspokoiliście mnie bo już zaczynałem kombinować.

Fakt, że to mocniejsze wspomaganie miało jeszcze jedną cechę. Czuć było, że jak się nie kręci kierownicą i zaczyna nią manewrować do dopiero działa wspomagania. Przez ułamek sekundy jest ciężko i dopiero jak się zaczyna kręcić to się luzuje. Trudno to wyjaśnić ale w żadnym hydraulicznym wspomaganiu tego nie doświadczyłem.

A pierwszy raz zauważyłem w nowej Kia Cee'd, która ma właśnie wspomaganie elektryczne.

Więc duża szansa, że tam było elektryczne. Mam gdzieś VIN tego E91 to sobie sprawdzę i porównam magle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.