Skocz do zawartości

Kopci bierze olej kontrolka elektroniki silnika swieci


Tlee

Rekomendowane odpowiedzi

No to troszkę pali 325 xi

pytam się

bo jak by były nici z tego mojego obecnego na dzień grata

to tak chodziła mi benzyna jakas po glowie

tylko pali troszke mmmm

no ale

 

moze dasz jakies argumenty za tym silnikiem ?

 

 

tak nie kupuj go :) ja sie wyrobilem finansowo bo bardzo dobrze kupilem samochod ale jezeli juz chcesz benzyny to albo 320i albo 335i anu 330i ani 325i chyba ze po 2009 to tak. Inaczej jak kupilem samochod za 31K warty wtedy jezeli byl by sprawny okolo 60K, myslalem ze uda mi sie zamknac w 10K napraw.... wyszlo 25... jest ok bo mam prawie nowa fure ale jak bym kupil za 60K to bym plakal. A Samochod jezdzil i wszystko tylko ze ewidentne bylo ze bedzie ogrom napraw a sprzedajacy byl uczciwy.

 

Tak jak mowi kolega rasta78 powyzej troche wyzej :

Takie szukanie przyczyny może cię kosztować sporo kasy, samo turbo kosztuje 3600 nowe nie mowiąc o silniku i innym osprzecie. A jak masz zajechany silnik to turbo nie wiele da.

 

uwazaj na naprawy bez diagnostyki bo to jednak moda jak ktos przyjezdza ze skonczonym silnikiem to go tak jeszcze pociagniesz na kilka tysiecy a potem powiesz nie udalo sie szkoda... 5000 sie nalezy.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAA no tak chmmm

kurka czyli cisnąć na oszacowania całego kosztu

a nie krok po kroku moim kosztem

 

 

Absolutnie maja najpierw zdiagnozowac problem, przedstawic ci koszty przynajmniek +/- 15% a potem zdecyduj inaczej cie utopia

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie że się tak prosto wyrażę :) jak jeździsz AŻ 12-15k rocznie i stać cię na auto za 54 i teraz na silnik za 6 + robota to i 335i zalać powinieneś ..... :). Jak ci dizel pali w trasie 5.5-6 przy normalnej jeździe to takie 2.5-3.0 bedzie paliło 8, dizel w mieście ci spali 8-10-NAWET 12, benzyna 12-15. przy 15kkm rocznie to dupy ta różnica chyba nikomu nie urwie, bo byle jaka naprawa i się okazuje, że taniej mieć te 3.0 :)

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie że się tak prosto wyrażę :) jak jeździsz AŻ 12-15k rocznie i stać cię na auto za 54 i teraz na silnik za 6 + robota to i 335i zalać powinieneś ..... :). Jak ci dizel pali w trasie 5.5-6 przy normalnej jeździe to takie 2.5-3.0 bedzie paliło 8, dizel w mieście ci spali 8-10-NAWET 12, benzyna 12-15. przy 15kkm rocznie to dupy ta różnica chyba nikomu nie urwie, bo byle jaka naprawa i się okazuje, że taniej mieć te 3.0 :)

 

 

pzdr. Łukasz

 

 

W sumie wyspiarz to dobrze powiedzial 12/15K rocznie to koszt paliwa jest smieszny a wiec nawet jak bys palil 15/100 srednio to koszty beda ok w porownaniu z dieslem. JA jezdze 50K rocznie i z wyliczen jestem na pograniczu oplacalnosci kupowania auta z silnikiem od traktora. de facto troche bym zaoszczedzil ale przy niskiej awaryjnosci diesla co nie jest pewne ale fakt ze wole benzyne tez gra role.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz 120zł na miesiąc wiecej na paliwo, to proponuję się na rower przesiąść :).

 

jeżeli 1400zł wiecej na wahę, nawet 2k na rok w stosunku do tego co masz teraz. To policz to raz jeszcze

 

Parę różnic Dizel vs benzyna

1. Turbo regenerowane w 90% zdychają i i tak przychodzi zakup nówki z montażem - 5k zł.

2. czasem wtryski zdychają komplet bodaj 4k zł

3. 2mas sprzegło - 3k zł

4. DPF w zależności co zrobisz czy przepalania czy wywalenie czy wymiana na nowy to kwoty od 500-5000zł

 

 

Na tą chwilę jak zmienisz silnik wpakujesz z robotą pewnie z 8000 :)

 

a ty przeżywasz 1400 na rok :)

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz 120zł na miesiąc wiecej na paliwo, to proponuję się na rower przesiąść :).

 

jeżeli 1400zł wiecej na wahę, nawet 2k na rok w stosunku do tego co masz teraz. To policz to raz jeszcze

 

Parę różnic Dizel vs benzyna

1. Turbo regenerowane w 90% zdychają i i tak przychodzi zakup nówki z montażem - 5k zł.

2. czasem wtryski zdychają komplet bodaj 4k zł

3. 2mas sprzegło - 3k zł

4. DPF w zależności co zrobisz czy przepalania czy wywalenie czy wymiana na nowy to kwoty od 500-5000zł

 

 

Na tą chwilę jak zmienisz silnik wpakujesz z robotą pewnie z 8000 :)

 

a ty przeżywasz 1400 na rok :)

 

pzdr. Łukasz

 

OMG !! ktos kto umie liczyc cale koszty a nie tylko patrzy na licznik na pompie !

 

Wrocmy do tematu uratoania diesla, popros o kody b ledow, zaplaciles za nie a wiec masz prawo je dostac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

no i po mordęgach zmieniłem warsztat

chcieli diagnozować moim kosztem

" to zrobimy i zobaczymy co sie będzie działo" uffff

dobrze że mnie doniformowaliscie - dzieki

 

dzis czekam na diagnoze z warsztau co tylko bmw sie zajmuje

całkowitą diagnoznę czy raczej kosztów całkowitych

 

tak z drugiej strony jak bym chciał kupic silnik uzywkę to też duże ryzyko prawda

skąd można wiedziec że jest ok

auto idzie sprawdzić a sam silnik

gwaramcje daja tylko na rozruch :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw zdiagnozuj problem, bo jak osprzęt jest ok a nie trzymają np pierścienie, to nie koniecznie musi być tak drogo i kończyć się zminaą silnika, nawet jak przyjdzie ci goły słupek zmienić to też AŻ tka to nie zabije.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw zdiagnozuj problem, bo jak osprzęt jest ok a nie trzymają np pierścienie, to nie koniecznie musi być tak drogo i kończyć się zminaą silnika, nawet jak przyjdzie ci goły słupek zmienić to też AŻ tka to nie zabije.

 

 

pzdr. Łukasz

 

100 % tak jak Lukasz . Najpierw info o problemie, potem panika bo kupowanie silnika to jednak risky.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.