Skocz do zawartości

[E60] CIC brak niektorych opcji po wymianie


NEZZA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wymienilem MASK w pre-LCI na CIC i brak mi niektorych opcji:

1. CIC ma opcje RDC - ja jej nie mialem, czy mozna to zmienic na standartowe czyli pomiar cisnienia w oponach za pomoca predkosci obrotowych kol(tak mialem oryginalnie)?

Nie wiem czy warto sie bawic w dokladanie czujnikow aby miec ten RDC.

2. Powitalne swiatla mailem oryginalnie a pomimo kodowania NCS-m gdzie ta funkcja zostala wlaczona nie dziala to w CIC, jest widoczne ale nie aktywne.

3. Czy istniej mozliwosc zaprogramowania przyciskow na kierownicy te po prawej stronie gdzie obok nich sa przyciski do zmieniania utworow, bo moglem je zaprogramowac w MASK(przydatna

bardzo byla pauza) teraz to pauzowac moge tylko tym pokretlem na panelu.

4. Wymienilem klimatronik na poliftowy i czy nawiew po stronie kierowcy mozna ustawic na szybe i srodek, bo u mnie mozna ustawic szybe i nogi - to jest bez sensu?

5. Nawigacja mi troche szwankuje(mam na emulatorze, z nie oryginalna antena gps), tzn. czasami pokazuje mi moja pozycji ok 2km od wlasciwej. Jak navi korzysta z satelit GPS-nie odswierza

w czasie rzecywistym? Mozna jakos restart navi zrobic podczas jazdy bo mi sie srednio usmiecha zatrzymywanie sie i wyciaganie kluczyka, bo po tej operacji jest ok.Moze to wina anteny

gps "?"

Dodam, ze nie wymienialem kontrolera Idrive.

 

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam,

 

Wymienilem MASK w pre-LCI na CIC i brak mi niektorych opcji:

1. CIC ma opcje RDC - ja jej nie mialem, czy mozna to zmienic na standartowe czyli pomiar cisnienia w oponach za pomoca predkosci obrotowych kol(tak mialem oryginalnie)?

Nie wiem czy warto sie bawic w dokladanie czujnikow aby miec ten RDC.

2. Powitalne swiatla mailem oryginalnie a pomimo kodowania NCS-m gdzie ta funkcja zostala wlaczona nie dziala to w CIC, jest widoczne ale nie aktywne.

3. Czy istniej mozliwosc zaprogramowania przyciskow na kierownicy te po prawej stronie gdzie obok nich sa przyciski do zmieniania utworow, bo moglem je zaprogramowac w MASK(przydatna

bardzo byla pauza) teraz to pauzowac moge tylko tym pokretlem na panelu.

4. Wymienilem klimatronik na poliftowy i czy nawiew po stronie kierowcy mozna ustawic na szybe i srodek, bo u mnie mozna ustawic szybe i nogi - to jest bez sensu?

5. Nawigacja mi troche szwankuje(mam na emulatorze, z nie oryginalna antena gps), tzn. czasami pokazuje mi moja pozycji ok 2km od wlasciwej. Jak navi korzysta z satelit GPS-nie odswierza

w czasie rzecywistym? Mozna jakos restart navi zrobic podczas jazdy bo mi sie srednio usmiecha zatrzymywanie sie i wyciaganie kluczyka, bo po tej operacji jest ok.Moze to wina anteny

gps "?"

Dodam, ze nie wymienialem kontrolera Idrive.

 

Dzieki i pozdrawiam.

 

wszytsko trzeba ladnie na poczatku poprogramowac do najnowszysch softow a potem ladnie dokodowac i wszytsko bedzie ok

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wszystko jest kwestią kodowania, z tego co piszesz to raczej dobrze zakodowane to to nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje Panowie.

 

Teraz sam dokodowuje poszczegolne funkcje (znajomy mechanik ma ARBITER Commander) i kodowac moze nawet laik.

RPA mialem w CICu zakodowane ale nie bylo w "Wehicle Order", dodalem ta opcje.

Nie wiem co jeszcze co trzeba zakodowac i w jakim module aby RPA mi pokazalo komunikat o kapciu, RPA sie aktywuje normalnie i pokazuje mi, ze jest aktywne.

Wiem, ze powietrze mi schodzi ale nie mam komunikatu ostrzegawczego.

 

Jaka opcje i wjakim module wlaczyc abym mial opcje sprawdzania bledow, ten trojkacik

 

http://i43.tinypic.com/166n8fb.png

 

Niestety u mnie konczy sie na opcji inspekcji i tyle.

 

Jak wlaczyc "service menu" w CIC?

Mam instrukcje CICa do E90 i tam jest tak:w start menu 10 sekund kontroler do gory, 3 prawo, 3 lewo, 1 prawo, 1 lewo, 1 prawo i nacisnac.

 

Nie dziala to u mnie, funkcje serivce menu mam aktywna w module CICa, cos jeszcze trzeba zakodowac?

 

Bardzo chial bym miec dostep do tego menu ze wzgledu na navigacje, bo mi czesto zle pokazuje moja pozycje. I nie wiem czy to wina anteny czy moze modulu GPS/HIP.

 

RESET CICa sie robi poprzez wcisniecie i przytrzymanie 25 sekund pokretla glosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze bez opcji tego trojkacika(check control) nie pojawiaja mi sie komunikaty ostrzegawcze na ekranie monitora jak np. o spdaku cisnienia w oponie.

 

RPA jednak dziala :D

ale informuje mnie tylko ikonka na wyswietlaczu kolo zegarow, jednak gdy wejde do menu RPA w CIC to jest fajnie bo pokazuje mi, w ktorym kole mi cisnienie spadlo :D , W MASK byla tylko informacja o laczku i to bez wskazania, w ktorym kole on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zabierasz się do tego od dupy strony. Wymieniłeś CIC czy wymieniłeś auto ???

Zmianę wyposażenia powinieneś robić w CIC a nie a WO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wymianie na Cic w WO mam namieszane. Brakuje wielu opcji, jak i mam jakies ktorych wczesniej nie mialem jak np. Shadow line :shock:

RPA zaczelo dzialac jak je dodalem do WO.

 

Ktos moze wie z Was panowie jak uruchomic to ukryte menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam, dziś po walce z nieuczciwym sprzedawcą CIC'a i jego aktualizacji jednostki oraz modułu KOMBI zniknęły mi komunikaty z kontroli pojazdu i taki trójkącik z check status, jak to dokodować, z góry dziękuję za pomoc?
Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, dziś po walce z nieuczciwym sprzedawcą CIC'a i jego aktualizacji jednostki oraz modułu KOMBI zniknęły mi komunikaty z kontroli pojazdu i taki trójkącik z check status, jak to dokodować, z góry dziękuję za pomoc?

 

Czesc,

Od kogo kupywales CIC-a bo ja od jednego sprzedawcy z allegro(umiescilem go na forum aby od niego niekupywac) i skonczylo sie tym, ze bylem grubo ponad 2tys. zl w plecy....

 

Ja nie mialem tego trojkacika tak jak wyzej pisalem, problemem bylo zle kodowanie tzn. VIN auta byl inny niz CIC, wtedy moduly sie nie komunikuja poprawnie. Tego nie da sie dokodowac, trzeba przekodowac wszystko. Mi to robil gosciu z Irlandii bo tam mieszkam, poprzez timeviewer i zajelo mu to 2 minuty. Wgral tak jak kolega wyzej pisze chyba ustawienia fabryczne albo raczej jakies swoje, ktore mial juz zapisane.

Robil to w NCS expert mega szybko, ze nawet nie zdazylem tego ogarnac.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat już wcześniej ogarnąłem tylko nie pochwaliłem się na forum, oczywiście pomogło przekodowanie ponownie pustym man, po aktualizacji softu jest to widocznie wymagane. Obecnie ładnie wszystko jest w tym miejscu gdzie być powinno i nawet zakodowane by poprawnie wyświetlało listę.
Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z forum, CIC opanowany prawie w 100% już, przyznam też że jest ogromna różnica w dźwięku między CCC a CIC, być może poprawa jest po aktualizacji Logic7 ale za pewne w większości dzięki CIC, śmiało powiem że jest lepiej o 100% oczywiście na Logic7. Dodatkowo zamontowałem USB w schowku z podświetleniem dzięki czemu można teraz importować wcześniej przygotowaną trasę w domu poprzez stronę https://www.bmw-routes.com/uk/en/plan-routes/index.jsp
Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogę w odblokowaniu DVD podczas jazdy w CIC, DVD FREE, DVD IN MOTION. Zapraszam na priv. Po odblokowaniu możemy oglądać filmy DVD podczas jazdy, oczywiście na swoją odpowiedzialność. Idealna sprawa dla nudzących się pasażerów podczas jazdy lub dzieci.
Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.