Skocz do zawartości

e36 m52b20 problem po wymianie silnika,Czujnik temp.pow.zasy


cisiel

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż miałem wymieniony silnik też na m52b20, zaczęły się problemy z odpalaniem na zimnym silniku ,kolega podłączył kompa wykazało dwa błędy ,jeden to czujnik wałka rozrządu a drugi to czujnik temp, powietrza zasysanego . Dziś właśnie zabrałem się za wymianę ,wymieniłem czujnik wałka , zabieram się za wymiane czujnika temp powietrza a tu jaja :) Czujnik nie jest podłączony żadnym przewodem .Czy jest możliwość że zapomnieli go podłączyć ?szukałem przewodu od tego czujnika ale nigdzie go nie wiedzę ,gdzie on jest ? :) Ciężki tam trochę dostęp ale czujnik dałem radę wyjąć ale przewodu nie widać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy ten czujnik wpływa jakoś że tak powiem na moc silnika ? Skoro tam jest to po coś chyba tam musi być :)

Dziś ścigałem się z hondą prelude z którą zawsze wygrywałem a po wymianie silnika nie miałem żadnych szans :mad2:

I dziś dopiero wiem że to nie jest to co było kiedyś. Ma ktoś może jakiś dobry interfejs w pobliżu sosnowca ? Bo kolega ma ale raczej to lipa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka znajduje się pod kolektorem ssącym są tam dwie wtyczki jedna do czujnika wałka druga do czujnika wału czujnik musi być podpięty bo będzie słaba podepnij czujniki skasuj błędy wtyczka musi tam być szukaj pod kolektorem to jest część instalacji silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,wiem gdzie są te dwie wtyczki od walka i wału korbowego:-) i właśnie jestem w garażu i szukam wtyczki od tego czujnika.nigdzie jej nie widzę ,zdjąłem sobie obudowę filtra powietrza aby mieć łatwiejszy dostę

p i żadnej wtyczki nie widzę eh.czy muszę ściągać ten kolektor ?

boję się trochę bo nigdy nic takiego nie robiłem.a widzę że trochę pracy przy tym jest.

chyba wtyczka od tak sobie nie znikła ?urwali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.