Skocz do zawartości

problem ze sterowaniem radiem z kierownicy


party76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy mam problem ze sterowaniem radiem z kierownicy. Tempomat działa bez zarzutu. Wyczytałem w necie że to wina taśmy ale po jej wymianie to samo tempomat działa a radio nie. Może coś przy radiu się odłączyło, jak myślicie co może być nie tak, gdzie szukać przyczyny? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzic połącznia na kablach. Kiedyś zakładałem multifunkcje do siebie i też mi radio nie działało. Podczas montażu modułu świateł odłączył się kabel (nie miałem szybkozłączek). Radio jest sterowane jednym kablem - K-bus i jeśli nie ma przejścia od multifunkcji do radia to nic nie bedzie działac. W radiu, o ile pamiętam K-bus jest na pinie 7 w takiej dużej kostce, ale sprawdz w WDS. Prawidłowo założona multifukcjia łączy sie z K-busem w module świateł ale można ją połączyc gdziekolwiek - w całym aucie jest jeden wspólny K-bus - kabel biało-czerwony z żółtymi kropkami. Weź miernik i sprawdzaj po kolei przejścia: wtyczki multifunkcji, wtyczki za taśmą, wejście na module świateł, wtyczka na radiu. W WDS masz opisane numery pinów i kolory kabli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wszystko sprawdziłem przejścia są na tym kablu biało-czerwonym z żółtymi kropkami i przy radiu i module świateł i z przełącznika podgłaszania też jest wyjście , tyle że to idzie do przełączników tempomatu i z niego już nie wychodzi na taśmę. W przełączniku od tempomatu są jakieś moduły podejrzewam że coś się w nim popsuło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.