Skocz do zawartości

[e46] M54B25 - LPG V generacji?


GroG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ma ktoś doświadczenie z instalacjami V generacji?

 

Jak to sie w BMW sprawuje, mam najechane 202 tys... silnik chodzi jak zegarek, więc mam nadzieje, że problemów nie będzie. Przez ok 2-3 lata bede robil jakies 2 tys km miesiecznie co daje ok 30 tys rocznie i zastanawiem sie nad gazem.

 

W grę wchodzi instalacja BRC (3 lata gwarancji) lub Vialle LPI (2 lata gwarancji). Zaznaczam, ze auto jeździ na holenderskich blachach.

Jedyne co znalazłem to uwagi na forach DE, że LPI to świetny wybór w BMW... jakieś opinie, refleksje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem instalację Vialle LPi przy silniku M43TU, zakładana była od razu po kupnie w salonie w Holandii lub Belgii (już nie pamiętam). Działa bez problemów od 13 lat i przeżyła silnik, który po 350k postanowił odejść na emeryturę. Instalacja już wtedy (zakładana w 2000r) była bezproblemowa i uważam, że świetnie współpracuje z seryjnym komputerem. Krótko mówiąc LPi to dobra instalacja.

 

Pytanie tylko czy chcesz wydać około 10k zł na instalację do samochodu, który ma przejechane 202k km? Ja bym wybrał tańszą instalację, ze względu na wątpliwą przyszłość silnika. LPi ze względu na koszty dość długo się zwraca, pomijając już koszty wymiany oleju i filtra w pompie gazu oraz małej liczby warsztatów, które znają się na tych instalacjach (swoją drogą polecam serwis w Gdańsku Osowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie przy cenach gazu w Holandii inwestycja, przy takich przebiegach, zwraca sie w przeciagu roku.

Obcenie benzyna 1.73 euro a gaz 0.62...

 

Co do przebiegu silnika... kolejne 200tys moze uda mu sie zrobic(w koncu R6 bez turbo)... ale tez mam mieszane uczucia "wyssane z mlekiem polskiej matki" podpowiadające ze > 200tys to już za rogiem czyha jakaś wielka niespodzianka.

Choć z drugiej strony... czesc M54 sprzedawana w Polsce ma na oko zdrowo ponad 300tys (a na liczniku 180 :mad2: )...

 

Mam nadzieje, ze po tylu latach dopracowali trochę elementy pompy (i generalnie calej instalacji). Jak sie zdecyduje na zalozenie... dam znac... moze i jakies foty wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.