Skocz do zawartości

Wymiary głośników.


wyplosz1484

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ok. Ale po rozebraniu tapicerki okazało się, że z wymiana głośników nie jest tak różowo. Do głośników w przednich drzwiach wchodzą 2 kable sygnałowe i wychodzą 2 kable prawdopodobnie do głośniczka kolo gwizdka. Czy mógłbym prosić o jakiś dokładny schemat podłączenia głośników w e38?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że kolego kupiłeś sobie do głośników zwrotnice. ( a po co??) Masz wzmaka wielokanałowego?? Otóż ja mam wzmacniacz wielokanałowy i nie wiem po co miał bym wsadzać zwrotnice do tych głośników. Wszystkie głośniki które mam zamontowane w aucie będę podpinał do wzmacniacza. Potrzebuje schemat podpięcia całego nagłośnienia w aucie nie z powodu tego że nie wiem jak podpiąć głośniki tylko z takiego że są do głośników pociągnięte fabrycznie kable i chce je wykorzystać zamiast ciągnąć nowe. Wzmacniacz będzie w bagażniku tak jak fabryczny. I do tego zasilanie jest blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oryginalne oczywiście że wyrobią. Idąc w większe moce i tak nie wsadzisz nie wiadomo jakich głośników w drzwi bo siedząc za kierownica będziesz słyszał tylko jedną strone , (w szczególności gwizdek biorąc pod uwagę budowę drzwi) i bas z bagażnika a to niezbyt komfortowe. Sygnał ze wzmacniacza na głośniki w drzwiach prądowo jest niewielki i nie trzeba ciągnąc nowych drutów. Ze wzmacniacza do woofera należy dać grubszy kabel. Jeśli masz wzmacniacz wielokanałowy nie potrzebujesz zwrotnic (ale)! Jeśli wsadziłeś w drzwi 16 pełnopasmową to zwrotnica nie jest potrzebna bo masz wbudowana we wzmaka wraz z regulacją częstotliwości. Jeśli wsadziłeś 16 pełnopasmową i masz podłączone głośniki fabryczne wysokotonowe (lub je wymieniłeś i są podpięte) to sygnał ze wzmaka powinieneś rozdzielić: podpiąć do 16 bezpośrednio i ten sam sygnał do zwrotnicy na wejście i wtedy na wyjście na wysokie tony głośniki wysokotonowe. Do tego wzmaka nie powinieneś (chyba) podpinać jeszcze tych 13 z tyłu (chyba że wzmacniacz jest przystosowany do pracy w 2 omach) a nawet jeśli to już podpięcie zwrotnic dodatkowo obciąża wzmaka. Liczę na to że skrzynia pracuje jako woofer i stereo. Opisz dokładnie jak masz to popodpinane. Bo może trochę ci pomogę i podejrzewam że i moc i jakość ci się poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnei jest tak ze z radia idzie chinch do wzmaka wiadomo przód+ tył

 

ze wzmaka idzie kabel do drzwi, tam są zwrotnice na HI i MID (dwie)

 

skrzynia zmostkowana ze wzmaka ustawiona w radiu jako woofer

 

glosniki tylnie podpiete pod radio normalnei

 

nie wiem czy ejst sens cos zmeiniac bo wzmacniacz to lipa i glosniki w sumie tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.