Skocz do zawartości

jak zakodować tempomat E90


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taśmy są takie same ale możliwe ze jest po prostu uszkodzona, jeżeli masz pewność ze w jednym działa to weź taśmę z tego w którym działa.

 

Próbuj kodować tylko ten bez czujnika deszczu, ten z czujnikiem na bank nie bedzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam 2 pajaki jeden dla czunika deszczu a drugi bez (ten jest idealny do konfiguracji tego auta). Po zakodowaniu mam te same bledy i nie moge pozbyc sie bledu poduszki kierowcy + multifunkcja nie dziala...

 

zrobilem wszystko tak jak napisales poza zmiana nr vin.

 

Jak wlozylem stary modul to zakodowalem tak samo tzn. usunalem FA, pusty plik na trzy moduly i tool32. Wszystkie bledy znikaja i multifunkcja dziala.

 

PS tez jeszcze nie ogarnalem zmiany nr vin do konca bo winkfp mi nie za bardzo dziala i nie chce ryzykowac a z tego co ludzie pisza to nie jest to wymagane.

 

Nie tylko winkfpt zmienia się vin ale też tool32 , bez programowania, bez zmiany vin moduły w ncs nie sa sprowadzane do serii z FA , czyli nie zakoduje się seryjnych ustawień ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyne co znalazlem:

 

i

https://www.sendspace.com/file/q70yko

oraz

http://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2179736-Advice-needed-For-Changing-Vin-in-TMFT-(Door-Module)-e60-03

 

Ludzie pisza tez ze czasami trzeba uzyc tool32, winkfp i ncs :mad2: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pajaki jeden dla czunika deszczu a drugi bez (ten jest idealny do konfiguracji tego auta). Po zakodowaniu mam te same bledy i nie moge pozbyc sie bledu poduszki kierowcy + multifunkcja nie dziala...

 

zrobilem wszystko tak jak napisales poza zmiana nr vin.

 

Jak wlozylem stary modul to zakodowalem tak samo tzn. usunalem FA, pusty plik na trzy moduly i tool32. Wszystkie bledy znikaja i multifunkcja dziala.

 

PS tez jeszcze nie ogarnalem zmiany nr vin do konca bo winkfp mi nie za bardzo dziala i nie chce ryzykowac a z tego co ludzie pisza to nie jest to wymagane.

 

Nie tylko winkfpt zmienia się vin ale też tool32 , bez programowania, bez zmiany vin moduły w ncs nie sa sprowadzane do serii z FA , czyli nie zakoduje się seryjnych ustawień ...

 

Mógłbyś podać jak się to robi albo jakiś link do takiego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy są takie same ale możliwe ze jest po prostu uszkodzona, jeżeli masz pewność ze w jednym działa to weź taśmę z tego w którym działa.

 

Próbuj kodować tylko ten bez czujnika deszczu, ten z czujnikiem na bank nie bedzie działać.

 

Miałeś racje po zamianie taśmy wszystko zaczęło działać i błędów brak. Niestety kierownica jest przestawiona lekko w lewo jak jadę i jak się wyprostuje to auto ściąga w prawo. Kilka razy próbowałem resetować w rożnym ustawieniu kierownicy ale nic to nie dało. Dis nie działa z tym autem... Jakieś pomysły jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Wymieniłem dzisiaj calego pajaka z manetkami numery takie same jak na starym. Po odpaleniu auta wyskoczyly mi na iDrive komunikaty(na desce żółte), Dsc, i z ciśnieniem w kołach. Na desce żółty komunikat(kierownica z wykrzyknikiem), kontrolka hamulca ręcznego na żółto. Czy po kodowaniu DSC oraz ustawieniu kąta skrętu kierownicy problem zniknie? Dodam jeszcze ze przy ruchach KiedyWitam rownica takjakby ocierala i nie odbijaja kierunkowskazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał pająka w rękach to pokręć wewnętrznym pierścieniem, może tam ociera (tylko ustaw go później w oryginalnym położeniu). Miałem tak w jednym pająku kupionym na alledrogo. Pewnie leżał w jakimś brudnym pule z innymi gratami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam samdodać poradzić sobie z zakodowaniem tempomatu. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak dodać $540 do VO oraz przekodować NFRM, CAS, KOMBI?

:search:

1000000 razy tu napisane jest.

Tyle razy było ale znaleźć nie moge. Znalazłem jakąś instrukcje po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeje trochę temat...

Jaka jest kolejność wykonywania czynności, kodujemy przed wymianą czy po wymianie pająka?

 

Podszedłem dzisiaj do tematu i DIS wypluł mi coś takiego podczas próby ustawienia czujnika kąta kierownicy:

 

CAN-FFFF CANSYS: Communication fault

- System analysis B6131_87000

 

DSC - 6DC7 DSC: Steering-angle sensor: Code DSC - - - Faulty currently present

- Control module B3450_8P_SG

 

VTG -55C3 VTG:AWD limp-home control activated. No DSC specifed nominal torque.

- Massage, limp-home control B2710_55C3

 

Czy najpierw muszę przekodować przez NCS-a, a potem przez DIS? (czy ta procedura w DIS ustawienia kierownicy to ta sama jak po ruchu kierownicą w skrajne pozycje?)

 

Auto to E91 LCI 2010r

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję $540 możesz dodać przed lub po założeniu pająka, nie ma to znaczenia. Po założeniu pająka robisz reset kata skrętu za pomocą tool32 tak jak jest to opisane na pierwszej stronie tego wątku i błędy znikają. DIS nie jest tu potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba raczej nic nie zrobisz w 2010 roku już chyba nie było zwykłego tempomatu $540 tylko

tempomat z funkcją hamowania i

aktywny tempomat

 

W 540 GESCHW_REG //GESCHWINDIGKEITSREGELUNG ueber Lenkstockhebel

W 541 ACC //Adaptive Geschwindigkeitsregelung II

W 544 D_GESCHW_REG //Dynamische Geschwindigkeitsregelung

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że nie jestem w stanie tego uruchomić?

Dziś podjąłem kolejną próbę i to samo... Po dodaniu FA $540 do CAS, NFRM i KOMBI znowu błędy na CIC DSC i 4x4,

a INPA pokazała coś takiego:

DME/DDE - Błąd 4C3C

VGSG - Błąd 55C3

 

Poza tym nie działa tempomat pomimo tego że w DIS-ie widziałem sygnały z wszystkich przycisków tej manetki.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł?...

A może jest ktoś z okolic Poznania kto chciałby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam


mam problem z moim e60 lci. Chciałem dołozyć do niego tempomat , zamontowałem manetkę tempomatu o odpowiednim numerze części oraz obudowę kolumny kierowniczej . Dopisałem do FA $540 którą jest tempomat , zakodowałem po tym funkcją FA_WRITE moduły CAS , LMA oraz KOMBII . Później zrobiłem w nich kodowanie popierz SG_CODIREN. Tempomat w dalszym ciągu nie działa . Domyślam się ze powinieniem jeszcze zrobić to w DSC ale nie mam go na tej liście w NCS EXPERT ....


Czy jest ktoś kto potrafi pomoc ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.