Skocz do zawartości

[E46 Coupe]Amortyzatory Sachs i sprężyny Eibach


FI9HTER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio byłem na stacji diagnostycznej i wyszło że mam do wymiany amortyzatory przednie sprawność 36%.Amortyzatory chce wymienić na sachs planuje od razu kupic sprężyny obniżające eibach pro kit przód -25 tył -10 , i tu moje pytanie czy do tych sprężyn kupić zwykłe amortyzatory sachs standardowe czy sachs advantage??Aha i czy kupowac nowe osłony i odboje?Druga sprawa to tuleje wachacza przedniego które wymieniałem 1,5 roku temu na lemforder , gumy nie są poobrywane i tuleje nie tłuką ale są one bardzo miękie,luźno pracują ,mechanik na początku uwaznie sie im przyglądał ale potem stwierdził ze moze juz tak po prostu pracują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przy tak małym obniżeniu wystarczą zwykłe amortyzatory. Natomiast nie zdziw się jak po zamontowaniu nowego zestawu auto będzie stało wyżej niż obecnie.... musi minąć trochę czasu aż zestaw się ułoży :wink: Osłony, poduszki i odboje także warto wymienić, wydatek niewielki, a będziesz miał już spokój pewnie do końca życia tego auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak hamujesz i czujesz jakby koło "latało" albo coś stuka z przodu to tuleja do wymiany. Tutaj filmik jak to wygląda:

Tutaj już są wywalone na maxa.

 

Do takiego obniżenia można założyć standardowe amory, jeśli chcesz żeby to jeszcze lepiej działało to dołóż parę złotych i kup zamienniki M-Pakietu, czyli sachs advantage. Tylko nie wiem, czy znajdziesz sachs advantage do swojego rocznika, bo to było robione do któregoś rocznika, a później były amory odpowiednio do sportowego dostosowania nadwozia czy m-pakiet sportowy. Jeśli wymieniasz amortyzatory to warto też wymienić górne mocowanie amortyzatorów tzw. poduszki. Stare mogą stukać. Żeby wszystko miało ręce i nogi to kup odboje i osłony. Koszt niewielki - 50 zł na oś.

 

A tak w ogóle to szukałeś coś na ten temat? Odkąd jestem na forum to minimum raz w miesiącu poruszany jest ten temat...

Tutaj temat o tulejach viewtopic.php?f=69&t=218000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok dzieki za info.Kupiłem amortyzatory Sachs Advantage ,odboje i osłony, poduszki Lemforder.Zostało mi tylko kupić sprężyny chciałem kupić Eibach pro kit -25/10 ale wszystko co widze to 2.0-3.0 6cyl ja mam 4cyl 2 litry wiec jest lżejszy i może nie leżeć jak trzeba a pod mój model nie widze.Co myślicie o Eibach Sportline -50/30 ale czy to nie będzie za duże obniżenie do tych amortyzatorów??Znalazłem jeszcze Weitec -40/30 te były by chyba dobre do tych amortyzatorów??A moze macie jeszcze coś innego??Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.