Skocz do zawartości

E46 Problem z kodowaniem kluczyka


Black_Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zakladam ten post pomimo tego ze juz byl poruszany kilka razy. Sytuacja wyglada nastepujaco: Jak kupilem swoja E46 Coupe z 2 kluczykami jednen nie dzialal (stwierdzilem ze pewnie bateria padla) drugi teraz po 2 latach tez przestal. Wymienilem w obydwoch baterie i teraz jak programowalem je zgodnie z instrukcja ktora tu znalazlem:

1) bierzesz ze sobą wszystkie kluczyki z pilotem jakie masz,

2) wsiadasz, zamykasz drzwi (nie ryglujesz)

3) włączasz zapłon dosłownie na 2 sekundy jednym z kluczyków i zaraz go wyjmujesz ze stacyjki

4) wciskasz na pilocie przycisk otwierania i nie puszczasz

5) 3 razy klikasz przyciskiem zamykania i puszczasz zamykanie

6) dioda w pilocie powinna mrugać i zamki zaryglować się i odryglować- programowanie poprawne

7) powtarzasz na wszystkich pilotach operację od pkt. 4

 

wyczytalem tez ze jak chce sie zaprogramowac 2 kluczyk to pierwszym kluczykim zaprogramowanym robisz to samo co w punkcie 3 tylko go nie wyciagasz a i ma sie 30 sekund na zaprogramowanie 2 robiac wszystko od punktu 4.

 

Problem polega na tym ze wszystko robilem zgodnie z instrukacja i jak mi sie udalo juz zakodowac jeden to nie dalo sie zakodowac 2 a jak sie juz zakodowal to sie pierwszy rozkodowal a teraz to juz zaden mi nie dziala. Spedzilem przy tym dzis caly dzien i nic prosze pomozcie mi bo juz szalu dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytsko dobrze tylko przed włożeniem do stacyjki powinienes cały czas trzymać przycisk otwierania samochodu i puszczasz dopiero na koniec czyli po 3krotnym nacisnieciu przycisku od zamykania. wtedy powinno zamknąc i otworzyc auto.

nastepnie szykbo bierzesz 2gi kluczyk wciskac otwieranie klikasz 3razy na zakykanie i puszczaasz wszystko i juz oba zakodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie kluczyk jeszcze jakiś czas temu, otwierał auto i bagażnik, zamykanie przestało działać. Z biegiem czasu padł kompletnie, ew raz na 60 prób bagażnik otworzy,

próbowałem go zakodować tak jak w instrukcji, ale jak wyjmę kluczyk i przytrzymuje przycik otwierania to mi sie przednie szyby otwierają :shock: i tyle.

Może mi ktoś coś doradzić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę się pod temat.

Kluczyk przez pewien czas raz działał, raz nie. W końcu przestał zupełnie. Pojechałem do chłopaka który robi kluczyki i powiedział mi, że pilot nie daje żadnego sygnału, a z tego co wiem, to kluczyk w BMW ładuje się, gdy jest włożony do stacyjki. Konieczna wymiana baterii? Dodam, że od czasu do czasu udaje mi się nim zamknąć auto, co wydaje mi się dość dziwne. Muszę zmienić baterię i zakodować, jak kolega opisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Cześć Wam,

 

Chciałem wczoraj spróbować kodowania ze względu na mój problem (viewtopic.php?f=69&t=286638)

 

Nie udało mi się procedury przeprowadzić, ponieważ samochód miał rozładowany akumulator, a ja miałem brak czasu na ładowanie.

 

Zapytać chciałem, co jeśli mój samochód jest zaryglowany? W procedurze napisane jest, aby wsiąść do samochodu, zamknąć drzwi, ale ich nie ryglować. Ja mam problem, ze samochodu otworzyć nie mogę (wsiadam przez okno :mad2: )

 

Czy procedura wciąż zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.