Skocz do zawartości

316 problem z gazem


Wypo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem niedoświadczoną osobą jeśli chodzi o mechanikę, stąd enigmatyczny tytuł tego tematu. Otóż chciałbym kupić swoją pierwszą bmw ( e36 316 + lpg) i poszedłem obejrzeć ten samochód z tatą (wiadomo, że sam bym nie poszedł, mi by wcisnęli samochód nawet gdyby jeździł na węgiel), i tu jest moje pytanie.

Facet mówi, że w tym e36 jest zamontowana zwykła instalacja lpg. Nie chodzi mi o spadek mocy, ani o podwyższone spalanie, a chodzi mi o to, czy taka instalacja będzie miała wpływ na awaryjność takiego samochodu i czy instalacja musi być sekwencyjna.

 

Pozdrawiam

 

EDIT: próbowałem szukać odpowiedzi na moje pytanie, ale nie było nigdzie jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gazie a zwłaszcza tym zwykłym zużywa sie trochę szybciej silnik a szczegunie głowica wypalają się gniazda zaworowe, ogulnie na gazie nie katować do normalnej jazdy jak chcesz poszaleć to na Pb przełączasz i grzejesz :twisted: szybciej też przepala się wydech, częściej zmieniać trzeba świece przewody vn ale żeby cię nie przestraszyć jezdzi się na tym gazie i jakoś to chodzi nie zepsuje ci się to po 1000 kilometrów po założeniu gazu a poprostu jest to proces przyspieszony niż na Pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy to prawda, że instalacja niesekwencyjna nie współpracuje z całą elektroniką zasilania silnika, i jeśli tak to czy ma to wpływ na stabilność obrotów, częstotliwość regulacji, wielkość spalania i ogólny komfort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.