Skocz do zawartości

e46 kontrolka prawego światła mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem całe forum lecz nie znalazłem żadnej pomocnej informacji.Kilka dni temu zaświeciła sie kontrolka przedniego prawego światła mijania, zmieniając żarówke zauważyłem że jest ona nadal sprawna, pomimo tego włożyłem nową ale kontrolka nie zgasła.Próbowałem juz chyba wszystkiego przekładałem całe oprawki z zarowka z lewej na prawa, zarowki, zmienialem na inne i nadal kontrolka sie swieci. Może ktoś z was miał podobny przypadek ? Dodam ze swiatła przeciwmgielne mam zdemontowane tj. odpiete cale oprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowka swieci,jaka bym nie wlozyl to swieci, zamienialem cala oprawke z lewej strony i tez swiecila ale blad pozostawal, wiec mysle ze to cos z wiazka, polaczenia tez sprawdzilem i spryskalem preparatem,wszystko wyglada ok,podlaczylem tez przecimgielne ale nadal nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci? To skąd wiesz, że to od mijania? Sprawdzałeś INPAa/DISem? Jeśli świeci żarówka to sterownik ją widzi bo obwód jest ok... i nie powinna wywalać kontrolki.

 

"Dodam ze swiatła przeciwmgielne mam zdemontowane tj. odpiete cale oprawki"

To znaczy, że przeciwmgielnych nie ma... a zamiast żarówek jest co? Wyłączone w NCSie sprawdzanie? czy wsadzone rezystory? Może jedna z tych oszukańczych "rezstorozaślepek" kuleje...

 

Sprawdź jeszcze pozycyjne i długie (nie wiem jakie masz lampy...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem tylko INPA i w module swiatel nie ma zadnego bledu (NCSem nie potrafie sie obslugiwac :( ale chyba bede musial zaczac), wnioskuje ze mijania bo kontrolka zapala sie po wlaczeniu przelacznika z pozycji na mijania, natomiast przeciwmgielne sa zdjete bo zmienilem zderzak na mpakiet i wstawilem kratki bez halogenow ( to compact lampy mam normalne bez xenon) i po prostu zostaly same wtyczki dobrze zabezpieczone przed wilgocia ( wczoraj podlaczylem specjalnie halogeny i działały a kontrolka dalej swiecila )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.