Skocz do zawartości

[E90] Radio w wersji z nawigacją


mosskit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam E90 dla siebie, nie mam manii na punkcie "full opcji" ale chciałbym, żeby w samochodzie było radio w wersji professional, które ponoć gra o niebo lepiej od wersji business i jest jakąś w miarę rozsądną bazą do poprawienia brzmienia przy zastosowaniu odpowiedniego wzmacniacza, wymianie głośników etc. W wersjach z navi (których chyba defacto tez jest 2 - poprawcie mnie jeśli się mylę) radio występuje już tylko w wersji z DVD, jak tutaj: http://img04-otomoto.sogastatic.pl/C29013590_4.jpg .

 

Pytanie moje brzmi - jak to gra? Czy to jest odpowiednik radia w wersji professional tylko z funkcją DVD, czy jednak zupełnie inny sprzęt? Czy można w razie czego radio DVD wymienić na wersję CD + Mp3 w wersji pro wymieniając maskownicę z deski rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie audio w BMW dzieli się na następujące wersje:

- standard - słabo gra

- hi-fi jest już lepiej

- logic7 - bajka

 

Zestaw w jaki auto jest wyposażone można poznać po rozkodowanym VINie.

Można też zamontować Alpine Retrofit, który poprawi granie standardowego zestawu.

Najlepiej oczywiście szukać auta z Logic7, ale osobiście mam u siebie Navi Business wersja MASK-2, który ma mocniejszą końcówkę mocy niż wersje Professional.

U siebie wymieniłem wszystkie głośniki na te z Logic7, dołożyłem gwizdki i jest już znaczna poprawa nawet bez wzmacniacza.

Generalnie jakość grania zależy bardziej od zamontowanego zestawu głośników niż radia, które to napędza.

Zatem nie ma sensu moim zdaniem skreślać auta, które ma np. navi business - sam tak chciałem zrobić, ale na szczęście się opamiętałem:)

Po za tym zawsze istnieje możliwość zmiany navi na lepszy model.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Musisz postawić sobie podstawowe pytanie:

Czy chcesz mieć navi czy nie ? Navi w wersji business czyli M-ask jest dość ubogim urządzeniem, professional i to najlepiej w wersji CIC (z twardym dyskiem) jest urządzeniem świetnie nadającym się do rozbudowy i mające x-więcej funkcji.

 

Poprawiałem muzykę już chyba we wszystkich BM-kach. We wszystkich klienci nie byli zadowoleni z fabrycznego nagłośnienia, z czym muszę się zgodzić. Dopiero po modyfikacjach wszystko wraca do normy.

 

Jeżeli masz kupić auto tylko po to żeby miało navi Professional z systemem Logic7 lub Harman Kardon, a reszta auta będzie się ledwo trzymała to lepiej sobie odpuścić. W każdej E90-tce można coś przerobić lub polepszyć. Ja zakupiłem auto w bardzo biednej wersji audio z fabrycznym radiem Professional, ale z małym przebiegiem i super stanie techniczno-wizualnym, przebudowałem je aktualnie tak, że mam na pokładzie 7" navi z USB/DVD, 12 głośników, Tuner TV, wzmacniacz itp...

Sam zobacz: http://www.creativ.net.pl/zdjecia,bmw-e90-mocne-brzmienie-multimedia,93,27.html

 

Zapraszam...

Matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.