Skocz do zawartości

Problemy z elektryką 530d


wodzu30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem prawdopodobnie z elektryka lub modułem komfortu.W inpie nie moge połaczyc sie z klima,pilotami,dwa razy udało połaczyc sie centralna elektroniką GM III pokazało bład kabla R(nie mam pojecia co to za kabel)+ short circuit to ground.Podobny bład wywala na zegarach k-busy short circuit to ground pisze ze bład jest cały czas obecny nie mozna go usunac.Nie działa telefon,auto czasem zamyka sie z pilota czasem nie w szczegulnosci po dłuzszym postoju (w nocy).Kostki w zegarach popsikałem wd tak samo moduł.Wymieniłem akumulator na inny i dalej taki sam bałagan.Klimatyzacja nie odpala,mimo ze swieci guzior ze ma działac,telefon tez nie działa.Inpa coraz mniej dostepu ma do poszczegulnych modułów.Co z tym zrobic ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem po kablach wszystkie wydaja sie byc ok,popsikałem kostki.Raz udało mi sie wejsc inpa w moduł komfortu i tam pokazało bład "cable clamp R on the GM III ",bład sporadyczny.Pytanie co za kabel.Wyciagałem moduł komfortu nic takiego nie widziałem,nie sa opisane przewody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jeden bład udało mi sie zczytac inpa w klimatyzacji pisze ze "additional heater short circuit to ground",webasto mam odłaczone przez wyciagniety bezpiecznik w bagażniku,kosci sa powpinane.Webasto odłaczyłem bo czujnik temp. pokazywał 125 C i swirowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E R R O R M E M O R Y R E P O R T -------------------------------------

Date: 04/19/13 16:48:35 ECU: IKI JobStatus: OKAY Variant: IKI-------------------------------------------------------------

RESULT: 2 errors in error memory !-------------------------------------------------------------

135 K bus

Error frequency : 114

Short circuit to batt+ Error present Sporadic error-------------------------------------------------------------

190 light module-EEPROM error

Error frequency : 38

Invalid working area Sporadic error =============================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem Ci napisać, że być może zwarcie jest od webasta bo tam w nadkolu często robi się syf i wilgoć. Ogólnie bezpiecznik wszystkiego nie załatwi (odcina zasilanie, ale nie odcina linii diagnostycznej!) bo Ty widać masz zwarcie na linii diagnostycznej co w e39 często się zdaża. Sprawdź dokładnie tą wtyczke od webasto, odłącz ją i najlepiej zaizoluj, żeby tam syf nie leciał, jak to nie pomoże to ja bym zanurkował pod schowek pasażera, jest tam zbiorcza rozdzielnia linii K i można ładnie sobie odpiąć wszystkie moduły bez ich wyjmowania i pokolei podłączać i patrzeć kiedy stracisz komunikacje, wtedy będziesz wiedział co robi zamieszanie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało sie w końcu znalezc przyczyne,wszystko hula jak trzeba:klima,piloty,mrugaja kierunki zam/otw.Pokasowałem błedy bo wkoncu mogłem cos zrobic inpa.Odpiołem to nieszczęsne webasto i nagle wszystko sie wyjasniło.Jest zwarcie najpewniej w sterowniku webasta bo kosci sa w porzadku.Zabezpieczyłem izolacja kosci.Dzieki kolego MateuszCHUDY miałes racje ze to bałagan robi na linii K no i Stefano tez miał racje.Ile kasy w portfelu zostało? Masakra,Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.