Skocz do zawartości

e46 320d M47 INPA problem z EWS


polar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako młody adept diagnostyki komputerowej trochę chciałem popatrzeć co tam w trawie piszczy i bawiłem się INPA.

Wczoraj sobie przeglądałem tak co ta zabawka potrafi i szukałem błędów czy jakiś nie wyświetla.

Otóż wszedłem z moduł EWS czyli immobilisera ujżałem błąd. No i wiele nie myśląc nad konsekwencjami szczerze bez bicia się przyznam, że ten błąd wykasowałem.

Z kluczykiem też INPA pokazywała, że mały stan baterii.

Podczas całych tych operacji jeszcze dojżałem błąd webasto, też go usunąłem ale nie w tym problem bo webasto odpala dalej.

Otóż sedno sprawy tkwi w tym, że wszystko robiłem gdy silnik był odpalony. Gdy skończyłem już wszystko przeglądać wyłączyłem INPA, porozłączałem kable i zgasiłem samochód. Po jakimś czasie chciałem go wprowadzić do garażu i tu jest problem. Silnik kręci ale nie odpala, zero znaków. I myślę sobie aha... pewnie coś namodziłem. Podłączyłem ponownie kompa i INPA tym razem wykazała błąd EWS (chyba numer 43, nie pamiętam dokładnie ale coś z immobiliserem).

Tu stawiam sobie pewne pytanie, bo samochód się normalnie zamyka i otwiera ale nie chce palić więc klucz nie jest rozkodowany (próbowałem również zapasowymi) no, a że INPA pokazała EWS to wiem przynajmniej na czym stoje. Czy wykasowanie tego błędu przywróci cokolwiek czy raczej mam się nastawiać na kodowanie czy tam zespalanie ponownie immobilisera ?

Ehh ta ciekawość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. A coś więcej na ten temat ? Jak to zrobić ? Sorry ale jestem nowicjuszem i nie jest to dla mnie zbyt oczywiste. Najlepiej jakbyś mi opisał tą czynność krok po kroku. Mam INPA po niemiecku także nie wiem co oznaczają niektóre moduły. Tak wiem są spolszczenia ale mi tylko spolszczyło ten moduł gdzie się wybiera model także prosiłbym raczej o opis i co kliknąć np. f1 potem f2... itd. Pozatym dodam, że teraz INPA zaczęła coś świrować i wyskakują mi jakieś błedy z API...

Nie chce poprostu płacić komuś skoro mam potrzebny sprzęt i mogę zrobić to sam ale jeśli mam coś namodzić jeszcze bardziej to jednak wole żeby ktoś się tego dotknął z większą wiedzą na ten temat. Gdyby chłop, który zajmuję się takimi rzeczami nie wyjechał na święta to zapewne już bym go ściągnął.

 

Pomimo wyświetlania błędu z API udało mi się wejść w ten błąd i pokazuje jednak 45. Zrobiłem screena jutro wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierasz model auta wchodzisz w EWS i tam pod chyba sfift+f7 jest synchronizacja ews. nie jestem pewny ale jak wejdzesz w EWS to tam to zobaczysz dokładnie klikasz to i już.

jak sobie nie poradzisz to daj znac pojde do siebie podłącze i zobacze dokladnie jak to trzeba kliknąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam podobny problem z odpalaniem silnika BMW e46 320D 150km, mianowicie od pewnego czasu borykałem się z brakiem reakcji rozrusznika po przekręceniu stacyjki(pojawiało się to co jakiś czas) Na chwile obecną samochód niekręci rozrusznikiem :evil:

W celu zdiagnozowania problemu zainstalowałem i skonfigurowałem INPE lecz od 3dni nieudolnie i kombinuje raz ze sterownikiem silnika(podmieniali na inny używany) nic to nie pomogło więc powrócili do oryginalnego i próbują sparować EWS z sterowniki(nadmienię, że brak jakich kol wiek błędów w EWS) Rozrusznik po przełączeniu w INPIE kręci lecz nie odpala. Ma cie pomysł jak rozwiązać problem lub jakieś podpowiedzi, nadmienię, ze dopiero raczkuje w INPIe więc jak coś będę wdzięczny za łopatologiczne instrukcję :D

Ps: Chyba, że będzie ktoś tak miły i zdalnie jest mi w stanie pomóż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.