Skocz do zawartości

X3 E83 2007 - demontaż przednich reflektorów


MARIO_X3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem sobie led markery do ringów.

Sprzedawca twierdził przy zakupie że konieczne jest wymontowanie reflektorów w celu wymiany żarówki odpowiedzialnej za ringi.

Pytanie brzmi czy macie jaką instrukcję demontażu reflektorów w E83?

Jeszcze się do tego nie przymierzałem i nie wiem czy to wymaga odkręcenia kilku śrub czy może pół samochodu trzeba rozebrać żeby wyjąć reflektor :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba rozkręcać ani wyjmować, u siebie wymieniłem i to żaden problem.

 

Od strony zbiornika na spryski dostęp do żarówki jest prosty , mocowanie żarówki jest po środku lampy , przekręcasz je bodajże o 90 stopni i wyjmujesz i montujesz leda. :mrgreen:

 

Od strony kierowcy jest trochę gorzej i trzeba pogimnastykować ręką trochę i odrobinę pokaleczyć o ostre krawędzie, ( aby było łatwiej można wyjąc rurę dolotowa do filtra powietrza) a reszta to tak jak z wcześniejsza lampa.

 

Jeśli masz pytania to pisz, chętnie odpowiem. :cool2:

( pochwal sie wynikami zainstalowania ledów np. jakieś foto i czy w dzień są wystarczająco widoczne) :wink:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zabrałem się do montowania i okazało się że sprzedawca ma tylko led markery do E83 od 2008r w górę a ja mam rocznik 2007.

 

Widzę że ty też masz 2007. Masz jakiegoś linka z led markerami które u siebie zamontowałeś?

Namierzyłem takie coś:

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3722-Marker-LED-NS360W-2-BMW.html

Może być? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze dopiero teraz odpowiadam.

 

Ja u siebie montowałem je z myślą ze posłużą mi jako światła do jazdy w dzień i tu się zawiodłem bo w słoneczny jasny dzień światło o barwie jasno-zimnej nie jest widoczne ani trochę , po porostu zlewa się z otoczeniem. E83 to nie jest ani E60 po lifcie ani E90, E70 gdzie podczas przełączenia na DRL ringi wewnętrzne świecą mocniej tak jak np tutaj :

 

viewtopic.php?f=84&t=143181&start=30#p1059779

 

ale na allegro znalazłem też markery które niby maja tez pasować do E83 ale po 2008 i te markery maja całkiem inna budowę, ale wydaje mi się ze wszystkie światła od 2007 z ringami do końca produkcji e83 są takie same ale mogę się mylić :roll:

 

Od strony estetycznej bardzo fajny efekt daje to już jak się robi ciemniej oraz w nocy , ładnie to tez wygląda razem z diodowym podświetleniem tab. rej. :cool2: :mrgreen:

 

Kończąc, w linku który podesłałeś , to te markery będą pasować bo wyglądają tak samo jak u mnie. :) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.