Skocz do zawartości

Zmiana kół na letnie


Adamek99999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam pytanko czy przy zmianie kół na letnie z zimowych mam 17 i niedługo przyjdzie czas na zmianę na letnie 19 czy muszę coś zmieniać w komputerze pokładowym poprzedni właściciel powiedział że tak a język w menu mam po niemiecku więc jeśli trzeba coś zmieniać to prosił bym o jakieś instrukcje. Z góry dziękuje. A i jeszcze jedno pytanko ile kosztują aktualne mapy do E65 o w servisie w niemczech chcą odemnie 180 euro jakie są ceny w polsce??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zmienisz koła, to system "podpowie Ci", że masz mało powietrza. Wtedy Ty mu "powiesz", że masz nowe koła i po sprawie. Gdzieś na forum było napisane, jak aktualizować ciśnienie w kołach.

Mapę można pobrać z Internetu. Poszukaj wersji HIGH.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz koła, to system "podpowie Ci", że masz mało powietrza. Wtedy Ty mu "powiesz", że masz nowe koła i po sprawie. Gdzieś na forum było napisane, jak aktualizować ciśnienie w kołach.

Mapę można pobrać z Internetu. Poszukaj wersji HIGH.

Pzdr

 

po czym auto będzie wiedziało, że jest "za mało powietrza"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że odczytuje prędkość obrotową koła i po tym wie.

Ja już trzy razy zmieniałem koła tzn. z letnich na zimowe i odwrotnie i zawsze mam komunikat, że za małe ciśnienie. Robię kalibrację, czy jak to się tam nazywa i już jest spokój do następnej wymiany lub prawdziwego "kapcia" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że odczytuje prędkość obrotową koła i po tym wie.

Ja już trzy razy zmieniałem koła tzn. z letnich na zimowe i odwrotnie i zawsze mam komunikat, że za małe ciśnienie. Robię kalibrację, czy jak to się tam nazywa i już jest spokój do następnej wymiany lub prawdziwego "kapcia" :wink:

 

jakie masz przednie a jakie tylne opony? Zapewne wynika to z ich różnej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.