Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie zaznaczam, że proszę o wyrozumiałość, gdyż nie jestem pewien, czy trafiłem do dobrego działu. Nie posiadam żadnych numerów VIN oraz konkretnych ofert (co de facto jest wbrew regulaminowi), gdyż nigdy nie miałem styczności z BMW, a planuję zakupić auto i ta marka zwróciła moją uwagę. Także moderatorów proszę o ewentualną notatkę, gdzie mógłbym ten temat przenieść w razie kolizji z zasadami. Dziękuję.

 

Więc zacznijmy od początku. Mam zamiar kupić auto. :shock: Używane oczywiście, tak do 40000 tys. zł. Do tej pory myślałem głównie nad Audi A4 B7 bądź A6 C6, ale te w Polsce w dobrym stanie bez przekrętów w mojej niedalekiej okolicy (bo jakoś nie uśmiecha mi się jechać 500km w ciemno) dostać w miarę ciężko do 40k zł, a na dodatek większość to pechowe 2.0 TDI (a w zasadzie nie pechowe, tylko beznadziejne). Wnet olśniło mnie i przypomniałem sobie o... BMW, ale chwila... przecież ja... ja nawet nie dotykałem BMW! :o Teraz nie trudno się domyślić, że w kwestii BMW jestem chyba bardziej zielony niż sałata. Z tego co wyczytałem, to silniki 2.0 są mało awaryjne (jak się mylę to poprawcie), a same auta dosyć niezawodne. Co tak ogólnie jest w nich lepszego od Audi? Zapewne wszystko, bo zadaję pytanie na forum BMW, ale bądźcie w miarę obiektywni. :P

Przejdźmy może do meritum sprawy. Szukam BMW (tak, to już wiemy), do 40000 zł (to też wiemy), rocznik tak raczej od 2006, silnik głównie 2.0 diesel (będzie raczej sprowadzane z Niemiec, więc akcyza byłaby niższa, chyba, że uda mi się coś znaleźć na miejscu). Czy kombi czy sedan to wszystko jedno. Teraz pytanie do Was. Jaki model? Bo jak tak patrzę, to jest ich tyle, że aż głowa mnie boli, a jak pisałem - BMW jest mi całkowicie obce (jak lód dzieciom w Afryce). Patrzyłem jakoś akurat na 320 e90. Albo 525 e60. Dobry kierunek? Dobre autka?

No i jak bylibyście tak mili i napisali mi jak wypada komfort podróży pomiędzy takim BMW a Audi A4 B7 (kombiaki). Chodzi mi głównie o ilość miejsca, bo usłyszałem, że BMW jest sporo mniejsze, a ja sam jestem (jakby to powiedzieć) wysoki. No i koszta utrzymania itp. Wiem, że może i dużo od Was wymagam, ale Wy macie styczność z tymi autami na codzień, a ja tylko jak stoję w korku przy jakiejś BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednicy dobrze mówią, e90 za 40 tysiecy to nawet powypadkową ciężko znaleźć..., za 40 tyś e60 może znajdziesz, jak będziesz cierpliwie czekał na okazje :)

 

A co jest lepsze w BMW niż Audi, moge się co nieco wypowiedzieć gdyż w rodzinie ma Audi a4(2.5tdi) i BMW e46(2.0d), niestety nie ma czego porównywać jeśli chodzi o silnik, gdyż ten od Audi ma nieciekawą opinie, , a ten od BMW słynie z bezawaryjności (chociaż też coś się zdarza czasem), samo wnętrze BMW jest eleganckie, dużo bardziej mi sie podoba, druga rzecz to prowadzenie, BMW ma to coś ciężko to opisać, samochodem innej marki jeździ mi się zwyczajnie, a w BMW jest ta magia :) tylko trzeba uważać, zadbane BMW piekielnie ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W pracy mamy a6c6 avant 2.0tfsi. Czasami jezdze tym autem. prowadzenia nie ma nawet co porownywac do bmw. Przod przy kazdym gwaltownym dodaniu gazu myszkuje. Lazda po lukach z wieksza predkoscia tez niepewna. Moze gdyby to audi bylo quatro... Brzydkie a6 nie jest. W srodku 5 milionow przyciskow co mnie osobiscie wkurza. plus to schowki. Za te kwote to predzej jednak audi znajdziesz niz bmw. Znaczy znajdziesz ale z marnym wyposazeniem i sporym kilometrarzem :-D

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy zauważyli, świerzego rocznika nie znajdziesz w dobrym stanie! Zresztą jak sam zauważyłeś Audi też jest nierealne w tym roczniku i finansach.

 

Przewaga BMW nad Audi jest gigantyczna! Oczywiście miejsca w środku jest porównywalnie, z małą przewagą BMW (z przodu).

 

Zawieszenie BMW jest komfortowe i zapewnia fantastyczne właściwości jezdne w zakrętach! Audi nigdy nie potrafiło tak wyważyć stosunku komfort/sport. Poza pneumatyką oczywiście.

 

Ja bym na Twoim miejscu urealnił budżet lub poszukał 520i z początku produkcji. 40k PLN + opłaty spokojnie wystarczy na auto z przyzwoitym wypasem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w podobnej sytuacji jak kolega i po 2 miesiacach poszukiwan nic nie znalazlem :cry2:

mam wiekszy budzet bo 50-55 tys i jest ciezko :mad2: ale ostatnio pojawila sie nadzieja wiec byc moze za pare dni dolacze do szczesliwcow posiadajacych BMW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie.

Powiem Wam tak - auto na 100% będzie z Niemiec z gwarancją przebiegu i bezwypadkowości (tak, wiem jak to brzmi, ale faktycznie tak jest). Sprowadzać będzie je osoba, której mogę zaufać i która zna się na rzeczy. Przed kupnem wszystko będzie dokładnie sprawdzone, tak że nie będę musiał się niczym martwić. W Polsce wolę nie szukać okazji.

Teraz przechodząc do sedna. Z tego co zauważyłem, to e90 za 40 tys. zł jest sporo w Polsce, często z niezłym wyposażeniem (wyskoczyło aż 262 pozycji, więcej niż e60), ale wolę im zbytnio nie ufać. Mam rozumieć, że dobrze robię, bo często to szroty?

Może i budżet mam nie za duży, ale za to auta z Niemiec są po prostu tańsze i tutaj moja szansa.

 

Jak jest z miejscem w środku w przypadku e90/e60, w porównaniu do A4/A6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może i budżet mam nie za duży, ale za to auta z Niemiec są po prostu tańsze i tutaj moja szansa.

 

Auta z Niemiec nie są tańsze a na pewno nie te w stanie idealnym, tam również za autko

w super stanie trzeba zapłacić. Fakt stan auta może być dużo lepszy ale cena za takie

auto będzie również wysoka, Niemcy też potrafią liczyć.

Pozdrawiam

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może i budżet mam nie za duży, ale za to auta z Niemiec są po prostu tańsze i tutaj moja szansa.

 

Auta z Niemiec nie są tańsze a na pewno nie te w stanie idealnym, tam również za autko

w super stanie trzeba zapłacić. Fakt stan auta może być dużo lepszy ale cena za takie

auto będzie również wysoka, Niemcy też potrafią liczyć.

Pozdrawiam

Głównie chodziło mi o to, że stosunek jakość/cena zazwyczaj jest lepszy w przypadku aut z Niemiec. To, że za dobre autko trzeba zapłacić to wiadome, ale chyba tam prędzej znajdę coś sensownego, niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak powinno być, ale jeżeli będziesz kupował auto z oryginalnym przebiegiem potwierdzonym w ASO

to się nie zdziw jak będzie grubo powyżej 300tyś :shock:

Pozdrawiam.

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa

Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dla czego

Na warsztacie łączymy teorię z praktyką: nic nie działa i nikt nie wie dla czego!!!

Cięcie plazmowe oraz usługi tokarskie http://ttcs.pll/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak jest z miejscem w środku w przypadku e90/e60, w porównaniu do A4/A6?

 

porównywalnie w pierwszych mało w drugich ok.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.